Dubočica 54
Arilje
Poraz Radničkog 1964 na vrućem terenu!
21.10.2017 Administrator

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru petog kola Super B lige poraženi u Novoj Varoši od ekipe „Zlatara“ rezultatom 25-17, poluvreme 10-7.  Početak utakmice je pripao domaćinu koji u petom minutu dolazi do 2 gola prednosti ( 2-0), međutim Kragujevčani su konsolidovali igru i sve do 22-og minuta se igra gol za gol ( 6-6 ), kada domaći serijom 3-1 odlaze na odmor konačnim rezultatom 10-7. U ovom delu igre je briljirao Ognjen Jovanović odbranivši 12 protivničkih udaraca na gol.

Početkom drugog dela domaćin dolazi u 33-em minutu do 5 golova prednosti ( 12-7) što je bio znak da igrači Radničkog zaigraju angažovanije i serijom 7-2 dođu do izjednačenja u 44-om minutu ( 14-14). Ekipa Zlatara je tad zaigrala oštro u odbrani i ponovo preuzima vođstvo koje nije ispuštala do kraja utakmice. Ovaj deo igre je obilovao grubljim startovima i rezultirao većim brojem isključenja a igrač domaćih Ajanović je u 44-om minutu dobio crveni karton zbog grubog starta.

U redovima Zlatara najefikasniji je bio Slaviša Džekulić sa 8 pogodaka a kod Kragujevčana Nebojša Stošić sa 4 postignuta gola. Sledi pauza u prvenstvu zbog EHF nedelje.

Zlatar –Radnički 1964: 25-17 (10-7)

Kuršumlija: Hala “Nova Varoš”. Gledalaca : 300
Sudije: Nikola Bakmaz,Branko Radaković
Sedmerci:  Zlatar 2 (1), Radnički 3 (2)
Isključenja: Zlatar 16 min, Radnički  10 min
Igrač utakmice : Ibrahim Hadžibegović

Zlatar :  Hadžibegović, Ajanović 2, Marinković, Bujušić, Gajić 2, Zečević 5, Bojanović, Džekulić 8, Međedović 3, Gavrilović, Popović, Mijović 2,Cubović, Rajić, Veljković 2, Marinković 1.

Radnički 1964  :  Blagojević, Milosavljević 2, Đukić, Stošić 4, Ristić (3 odbrane ), Dobrosavljević 3,Radivojević, Ilić 1 ,Knežević, Simić 1, Stevanović 1, Radenović 1, Stanojev 3, Poskurica,, , Jovanović ( 17 odbrana), Janićijević.1.