Aranđelovac
Beli orlovi
Karađorđe
Katastrofalno suđenje sudije Filipovića iz Batočine u Orašcu

Dana 22. 9. 2013. godine u Orašcu sa početkom u 16h, odigrana je utakmica 6. kola Šumadijske okružne lige u kojoj su se sastali domaća ekipa FK Prvi srpski ustanak i gostujuća ekipa FK Šatornja. Utakmica odigrana po oblačnom vremenu, pred oko stotinak gledalaca.

Prvo poluvreme je proteklo u tvrdoj igri na sredini terena. Gosti su imali par šansi, ali mreže su mirovale. U jednom kontanapadu domaće ekipe, Lazarević je išao sam prema golu Jelesijevića, sa leđa je oboren je u kaznenom prostoru, a sudija je samo odmahnuo rukama. I nije dosudio očigledan penal za domaću ekipu. Poluvreme je završeno sa rezultatom 0: 0.

U nastavku utakmice gosti su zaigrali ofanzivnije i u 53. minutu dolaze do prednosti. Prokić je uzeo loptu na sredini terena izbacio je dva igrača i sa nekih 17. metara je savladao golmana domaće ekipe, sigurnim šutem u golmanom donji levi ugao. . Domaćin je zapretio dva puta preko Starčevića iz slobodnog udarca. Onda dolazimo i do druge sporne situacije u 75. minutu utakmice. Lazović je sam išao prema golu gostujuće ekipe, oboren je sa ledja i opet sudija nije dosudio penal za domaćina. Katastrofalno suđenje sudije Filipovića iz Batočine. Domaća ekipe oštećena je za dva čista penala. Konačan rezultat 0: 1 za goste.

Delegat: Kocić Dejan;sudija: Filipović Milan;prvi pomoćnik: Nikolić Zoran;drugi pomoćnik: Kantar Slađan. Domaćin je nastupio u sastavu: Dimitrijević Srđan, Stevanović Darko, Janković Nemanja, Filipović Goran, Starčević Milan, Stojanović Borko, Dimitrijević Milan(58. min. Jakovljević N. ), Kamatović Aleksandar(72. min. Popović U. ), Nedić Nemanja, Lazović Radoslav, Lazarević Branko(46. min. Pantić A. ). Gosti su nastupili u sastavu: Jelesijević Mirko, Nikolić Ivan, Stojanović Miloš, Petrović Nenad(59. min. Nikolić P. ), Đorić Žarko, Kovačević Bojan, Prokić Miloš(90. min. Marjanović L. ), Marjanović Miloš(64. min. Rašković D. ), Marjanović Marjan, Prokić Jovan, Tolić Željko.