Silni promašaji odveli u poraz

U utakmici 13 kola Šumadijske lige, u Darosavi su se sastali Partizan 1945 i Marjan iz Knića. Po lepom vremenu i terenu koji je odlično pripremljen za igru, prikazana je zanimljiva utakmica u kojoj su domaći igrači propustili 7-8 idealnih prilika za postizanje pogotka, ali su u finišu utakmice iz jedine prilike, gosti surovo kaznili domaću ekipu, i postigli pogodak vredan tri boda. Utakmici je prisustvovalo oko 70 gledalaca, što je zaista premalo. Za ovu mladu ekipu iz Darosave, koja u ovoj sezoni beleži dobre rezultate, podrška publike je preko potrebna. Ovo je prvi poraz pred svojim navijačima koji prema prikazanoj igri nije trebao da se dogodi.

Već u 8. minutu domaći imaju prvu priliku, Uroš Tomašević je idealno uposlio mladog Glišića, koji iskosa sa desne strane šutira, ali Vučkovićzaustavlja šut. U 30. minutu domaći igrači su brzo izveli slobodan udarac sa 25. metara, proigran je na ivici kaznenog prostora U. Tomašević, usledio je šut koji je završio na mestu gde se spajaju prečka i stativa. Puno sreće za goste. Još jedan dobar prodor U. Tomašević u 35. minutu, odličan centar šut na šesnaest metara, po sredini gola, natrčava Sreten Savić, šutira, ali ponovo Vučković sigurno interveniše. Gosti su se umešno branili i odbranili u prvom delu.

U drugom delu, ponovo domaćin ima šansu, u sjajnoj prilici se našao Matić, koji sa svega pet metara uspeva da prebaci gol. Atak domaćina nije dao rezultat ni u 61. minutu, kada je u izglednoj prilici bio Glišić, koji šutira sa 17. metara po sredini gola, lako je to ukrotio danas dobri Vučković. Gosti sasvim neočekivano iz prave prilike postižu pogodak. Lopta je najpre posle šuta u 80. minutu pogodila desnu stativu, odbila se do usamljenog Miloševića, koji spretno, pored skamenjene odbrane domaćih, šalje loptu u levi donji ugao za vođstvo od 1: 0. I posle primljenog gola, domaći tim ima dve izgledne prilike. U 88. minutu ka golu kreće sam Sreten Savić, iskosa sa desne strane, ali traljavo šutira i povoljna prilika odlazi u nepovrat. U 90. minutu priliku ima ponovo Glišić, ali bez promene rezultata. Gosti nose tri velika boda u Knić, ni krivi ni dužni. Realno je trebalo da bude drugačije.

Partizan 1945 - Marjan  0: 1 (0: 0)

Darosava-Strelac: 0: 1 Milošević u 80. min. Stadion kraj "Peštana"Gledalaca: 70, Delegat: Radovanović Dragoljub(G. Trnava)Sudije: Đokić Vladimir(D. Rača), Dinić Žarko(Batočina), Filipović Milan(Batočina). Javne opomene: A. Arsenijević, Ašanin, Gerasimović(Partizan 1945), Radosavljević, Đ. Milošević, Marković(Marjan)

Partizan 1945: Dragović, Matić, A. Arsenijević, Tešić, Jakšić, Gerasimović, Brajović (od 46. Ašanin), L. Pavlović, Glišić, Sr. Savić, U. Tomašević (od 71. Marković)

Marjan: Vučković, Ratković, Lazarević, Radomirović, Stanišić, Radosavljević, Miković, A. Milošević, Stanojević, Kostić, Đ. Milošević (od 54. Marković).

Šatornja 4 : 1 ŽSK
Lepenica 4 : 0 Lokomotiva
Vinča 3 : 1 Šumadinac
Karađorđe 3 : 0 Junkovac
Beli orlovi 2 : 2 Vitlina-Bokanja
Aranđelovac 2 : 1 Banja