24.06.2013 Ž. Radivojević

Baraž za Sremsku ligu: Šumar – Hrtkovci 0:3

Ljubitelji fudbala s nestrpljenjem su očekivali utakmicu baraža za popunu Sremske lige, izmedju Šumara i Hrtkovaca. Bar većina „fudbalskih znalaca“ očekivala je zanimljiv i neizvestan duel, gde se pobednik ne bi znao do kraja uzvratne utakmice. Kako je krenulo, „od neizvesnosti nema ništa“.

Prvi minuti utakmice pripali su domaćinu: najpre vrlo izgledna prilika za Teodorovića (8. minut), da bi par minuta kasnije i Obradović bio u šansi da uradi nešto više. Medjutim, sve se završilo slabim šutem. I kako to obično biva u fudbalu, kazna za neiskorišćene prilike stigla je u 15. minutu: posle majstorski izvedenog slobodnog udarca Miliša Nikolića, najzapaženijeg aktera utakmice, lopta je završila iza ledja Tovilovića. To je bio period utakmice u kojem je domaćin imao inicijativu, dok su se gosti preorjentisali na „vrlo nezgodnu kontru“. Do kraja poluvremena vredno pomena su šanse: Slavka Simovljevića u 32. minutu; Mitrovića u 34. i poluprilika Zujića u 40. Kiks poslednje linije Šumara u 41. minuta kaznio je Pjevac, koji je najbolje reagovao na odbijenu loptu u kaznenom prostoru domaćina i to je već bilo „vrlo ubedljivih“ 0:2.

Brza kontra gostiju „materijalizovana„ je u 50, minutu, a opet u „glavnoj ulozi“ bio je Nikolić.. U 62. minutu, pred svojim golom Brkljača povlači Obradovića, a Majstporović pokazuje na „belu tačku“. Posle šuta iskusnog

Ivana Vračevića, lopta odlazi daleko iznad prečke. Ulaskom Gorana Vračevića igra domaćina dobila je na brzini, a pomenutu igrač u 69., minutu se nalazi u vrlo izglednoj šansi: i ovog puta Čiča je na visini zadatka. Slavko Simovljević je imao „šou nastup“ u 76. minutu: siguran je bio i golman Šumara Tovilović.

Šta reći na kraju: sa vrlo oskudnim igračkim kadrom pitanje je da li je Šumar mogao više!?

Baraž za Sremsku ligu

Šumar – Hrtkovci 0:3 (0:2)

Ogar. –Strelci: 0:1 Nikolić u 15, 0:2 Pjevac u 41, 0:3 Nikolić u 50. minutu. Igralište Šumara. Gledalaca: 450. Sudija: Stanko Majstorović (Stari Banovci). Žuti kartoni: Teodorovič, Ivan Vračević i G. Vračević (Šumar), A. Savić (Hrtkovci).

ŠUMAR: Tovilović 6,5, Z. Miličević 6, Djokić 5,5 (G. Vračević 7), Djerić 6,5, Mitrović 6,5, Draganić 6, G. Miličević 7, Teodorović 6, Zujić 6, I. Vračević 6, Obradović 6.

HRTKOVCI: Čiča 7, Mandić 6,5, Šurjan 7, Šopalović 7, Mitrović 7, Pjevac 7,5, (Novaković), M. Simovljević 7,5, Medjed 7,5, (A. Savić), S. Simovljević 7, D. Savić 7, Nikolić 8,5 (Brkljača).

Igrač utakmice: Miloš Nikolić.

Na snimku: Grupni portet s navijačima – FK Hrtkovci

Graničar (G) 1 : 3 Hrtkovci
Železničar 3 : 0 Jedinstvo (P)
Napredak (P) 7 : 1 Borac
Napredak (V) 5 : 0 Lovac