Korak do sna

U drugom meču finala plej-ofa u odbojci, Radnički je opet pobedio Crvenu Zvezdu sa 3:1 i poveo u seriji sa 2:0. Po setovima, 25:16, 25:21, 23:25 i 25:17. Igrač utakmice je bio Nikola Georgiev sa čak 38 poena. Ali ono što mora posebno da se naglasi je publika.
Dvorana Jezero je bila ispunjena do poslednjeg mesta, atmosfera je bila paklena još 30 minuta pred početak susreta. Navijanje "Crvenih Đavola" je prihvatila cela Hala, tako da su igrači Zvezde preživeli još jednu noćnu moru. Može se reći da je publika bila i bukvalno sedmi igrač Radničkog koja je donela tu prevagu.
Utakmica je imala sličan tok kao i prva, isto se i rezultat kretao, dva laka seta za domaćina, pa najbolja igra Zvezde u trećem setu i konačno delirijum slavlja u četvrtom setu. Mora da se istakna i odlična igra Vladimira Čedića. Ali jedino što nije bilo na nivou finala su sudije. U svakom setu beograđani Ćuk i Jovanović su Zvezdi svojim čudnim odlukama donosili po 2-3 poena, trudile se da Zvezdu drže u igri, ali u večerašnjem ambijentu Hale Jezero poklekli bi i mnogo, mnogo jači timovi. Treća utakmice se igra u Šumicama, 1.maja sa početkom u 16:45 časova.