28.04.2013 Vinko Janković

SLV: Konačno realizacija somborskih crveno-belih po meri domaćih navijača

Fudbaleri somborskog trećeligaša visoko su porazili svog današnjeg gosta, ekipu Jedinstva iz Stare Pazove, rezultatom 4:0. Odavno strelci nisu bili tako raspoloženi i efikasni kao danas, a somborci su zadnji puta protivniku dali četiri gola u prvenstvu Prve lige Srbije, 6. juna prošle godine , kada je u Somboru poražen Banat sa 4:1. Danas su u igri i golovima , zajedno uživali i navijači i strelci, a ova nova pobeda, uliva nadu da će se somborski crveno-beli izvući sa pozicije na kojoj su bili u 22. kolu. Ova pobeda je i nešto više od toga, jer su vidni rezultati rada na problemu realizacije, strelcima se vraća samopuzdanje, bodovi se nižu, a publika sve više uživa u novim pobedama njihovih ljubimaca. U utakmici sa Jedinstvom iz Stare Pazove, izabranici trenera Spasojčevića demonstrirali su brzinu, preciznost u dodavanju i na kraju efikasnost. Lep sunčan dan, možda i malo pretopao, dobro pripremljen teren, dovoljan su motiv i jednima i drugima , da se pokažu u najboljem svetlu , a još uvek mali broj gledalaca na tribinama gradskog stadiona, je jedini hendikep kada se odigra ovako jedna kvalitetna fudbalska predstava sa četiri postignuta kola. Svoju dominaciju, fudbaleri Radničkog , krunisali su lepim golom beka Miloša Baljka odma na početku utakmice, tačnije u 11. minuti, kada se defanzivni bek somboraca odlučio za udarac sa udaljenosti od oko 18 metara i precizno pogodio levi ćošak gola gostiju. Šest minuta kasnije , posle jednog prodora mladoga Fabera i ubačaja u sredinu i nakon fatalne greške odbrambenih igrača Jedinstva, iskusni Romić to kažnjava sigurnim golom za vođstvo od 2:0. Gosti su povremenim kontrama i udarcima iz prekida dolazili do šansi, i u jednoj takvoj u 25. minuti, golman Stanković je manirom iskusnog ćuvara mreže presekao akciju gostiju, sigurnom i pravovremenom paradom. Iz prvog dela , još jedna šansa domaćih fudbalera u 39 minuti , kada Romić proigrava Kovačevića , a ovaj ubacuje u peterac, gde Konjović promašuje , što se promašiti nemože, sa svega nekoliko metara šalje loptu preko gola. Drugo poluvreme , sa nekoliko izmena u sastavu domaćih, donosi i nove prilike za gol. A ipak, prvu ozbiljniju propuštaju gosti, najpre zahvaljujući dobroj intervenciji Stankovića u 52. minuti. Koliko znače brzina i preciznost u dodavanju ponajboljeg napadača Radničkog, Romića, videlo se u 68. minuti kada je pao i treći gol na utakmici, a kojeg je iz drugog pokušaja, i ometan vučenjem za dres, postigao rezervista Nikola Purić. Kada se u 81. minuti po četvrti puta zatresla mreža gostiju, na delu se mogla videti majstorija Nemanje Boškovića, koji je u čvor zavezao nekoliko odbrambenih igrača Jedinstva, a odbijenu loptu , sa desetak metara , neodbranjivo je u mrežu uputio Dragan Hoscieslavski. Lepoj fudbalskoj predstavi na Gradskom Stadionu , svojim ponašanjem doprineli su i sami igrači i sudijska trojka na čelu sa Marjanom Sarkom kao glavnim arbitrom, mada je jedan faul Stegnjajića nad najboljim igračem utakmice , Nemanjom Boškovićem, bacio senku na meč, iz razloga što je Somborac skočio sa zemlje i nasrnuo na igrača gostiju, mada je sudija svirao prekršaj u njegovu korist. Za ova potez , Bošković je zaradio crveni karton, a Stegnjajić je kažnjen samo sa žutim. Radnički (S) - Jedinstvo (SP) 4:0 (2:0)

Sombor , 28. april 2013. godine. Gradski stadion. Gledalaca 150. Sudija Sarka (Vršac) pomoćnici Jelena Banjeglav (B. Topola) Šipoš(Vršac) Delegat Milićev (Žitište) Strelci Baljak u 11, Romić u 17, Purić u 68. i Hoscieslavski u 81. za Radnički. Žuti kartoni : Lučić, Šuša, Stegnjajić i Mrkajić za Jedinstvo Crveni karton Bošković (Radnički) u 88. minutu. Igrač utakmice Nemanja Bošković (Radniči).

RADNIČKI: Stanković, Desnica , Baljak, Vidović, Šarenac, Major, Bošković, Faber( Hoscieslavski), Konjović, Romić (Macanović) Kovačević (Purić).
JEDINSTVO (SP): Radojković, Igrač, Ivić, Lučić, Šuša, Stojanov, Stegnjajić, Žakula, Vladisavljević, Mrkajić Fabok (Janković).

Na slici Četvrti gol na utakmici koji je postigao Dragan Hoscieslavski u 81. minuti susreta

Bačka Topola 2 : 2 Cement
Dunav 1 : 1 Sloga
Dolina 2 : 0 Palić
Radnički (SM) 2 : 1 Radnički (Š)
Senta 3 : 1 Srem
Dinamo 1 : 0 ČSK Pivara
Radnički (S) 4 : 0 Jedinstvo (SP)
Mladost 2 : 0 Tekstilac