06.04.2008 Vuković Dejan

Zlatibor voda - Spartak (D) 7:0

Fudbaleri Zlatibor Vode do vrha su napunili mrežu Spartaka iz Debeljače i sa nova tri boda još bliži osvajanju prvenstva.Od samog početka utakmice puleni trenera Ranka Popovića krenuli su silovito ka protivničkom golu čvrsto rešeni da dođu do nove pobede. Domaći fudbaleri su imali terensku inicijativu od samog početka u 16 min. susreta dolaze do vođstva od 1:0 golom Kovačića koji se dobro snašao u šesnaestercu gostiju i pored tri odbranbena fudbalera loptu poslao u mrežu.Gosti su svoju igru bazirali na kontranapadimanajbolju priliku u prvom delu su imali u 25 minuti susreta kada se lepo probio Vojnović koji je uposlio brzog Makaruna, ali je domaći bek Vilotić na vreme reagovao i raščistio gužvu pred svojim golom.
U drugom poluvremenu gledaoci su mogli da uživaju u igri "vodara" i njihovim golovima. Od samog starta nastavka kreću silovito ka golu Markovića ređaju se šanse ali i golovi. Prva izgledna prilika već u 46 min. kada je Šarac uputio loptu sa leve strane za Ubiparipa koji nije uspeo da savlada golmana. U 50 minuti dobro izveden korner stvorila se velika gužva pred golom Spartaka, ali je golman Marković uspeo da sačuva mrežu. Već u sledećem napadu dobar prodor Šarca sa leve strane koji je uposlio Kovačića koji je bio precizan i povećao rezultat na 2:0. Torbica je dobro izveo korner u 64 min, najsnalažljiviji u šesnaestercu je bio Kovačić koji postiže het-trik i povećava vodstvo na 3:0 u korist Zlatibor Vode. U sledećoj minuti novi gol za domaće postiže Miladinović koji se sjurio ka protivničkom golu i povećao prednost svojoj ekipi na 4:0. Na novi gol se nije dugo čekalo u 70 minuti susreta danas odlični Kovačić jednom dubinskom loptom idealno je pronašao Ubiparipa kome nije bilo teško da postigne gol i poveća prednost svoje ekipe na 5:0. Isti igrač postiže novi gol posle samo par minuta šutom se desne strane a konačnih 7:0 u 80 minuti susreta postavlja Torbica koji je iskoriostio precizno dodavanje Ubiparipa i sa ivice šesnaesterca prizemnim i preciznim udarcem postavlja konačan rezultat na utakmici.

Zlatibor Voda: Stojanović, Dašić (Kišjuhas od 70 min), Šarac, Šurbatović (Bosnić od 57 min), Milanković,Vilotić, Kovačić (Nosković od 70 min), Torbica, Miladinović, Marinković i Ubiparip
Spartak Banat Komerc: Marković, Kiš, Čaki, Bjelajac, Cvetičanin, Mišić, Vojnović (Filipov od 60 min), Petrika, Popov, Todorović i Makarun.

Bačka (BP) 1 : 0 Mladost
Zlatibor voda 7 : 0 Spartak (D)
Vršac 1 : 2 Radnički (S)
Sloga 4 : 0 Jedinstvo
Palić Koming 0 : 0 Proleter
Radnički (NP) 1 : 2 Indjija