03.04.2008 Vuković Dejan

Spartak-Big Bul 1:1

Posle dva gostovanja i dva poraza fudbaleri Spartaka su na Gradskom stadionu ugostili ekipu Big Bula iz Bačinaca. Početak prvog poluvremena protekao je u ravnopravnoj igri dva protivnika sa blagom terenskom inicijativom Spartaka dok su se gosti opredelili na čuvanje svoga gola sa pretnjama iz kontranapada. U 20 minuti susreta beležimo šut Opačića sa 20 metara ali je lopta preletela gol Big Bula. Gosti su u 31. minuti susreta iz kontranapada preko jedne bezazlene situacije došli u vođstvo preko Ščekić Vladana koga je lopta pogodila u glavu i odbila se od stative u gol golmana Marjanovića, to je ujedno bio i jedini šut ka golu Spartaka u prvom poluvremenu Do kraja poluvremena domaći su stalno napadali, a nazreliju priliku za izjednačenje su imali u 42 min. kada se stvorila gužva pred gostujućim golom, ali bez rezultata.
U nastavku susreta potpuna dominacija plavih golubova koji su u nastavak ušli sa jasnim ciljem o rezultatskom preokretu. Ređale su se šanse pred golom gostiju u 49. min šut Veselinova brani golman Davidović u 51. min nova šansa za Spartak dobar centaršut sa desne strane Nimčevića loptu je zahvatio Nikutović, ali bio je neprecizan. Agresivna igra se ipak isplatila u 54min Spartak je došao do izjednačenja rezultata kada je cap. Opačić sa ivice šesnaesterca izveo slobodan udarac ubacio loptu u peterac gde se dobro namestio Saša Nikutović koji glavom donosi poravnanje rezultata na 1:1. Do kraja meča beležimo još par veoma zrelih prilka za pogodak Spartaka i pravo je čudo kako njihovi fudbaleri nisu došli do pobede u ovom meču. 69min centaršut sa desne strane Nimčević najvišlji u skoku dobar udarac glavom međutim lopta prelazi svega par centimetara iznad prečke u 71 i 72 min Opačić dva puta pogađa stativu umesto gola. Poslednju šansu su domaći imali u poslednjem minutu kada je sudija dosudio indirektan udarac sa 12 metara ali ni ta šansa nije iskorištena
Sledeći meč Spartak igra već u subotu kada igra u Odžacima protiv ekipe Tekstilca.

Spartak: Marjanović, Baštovanov, Veselinović (Doknić od 66min), Jovetić, Stojisavljević, Papović, Davidović (Gačević od 85 min), Mijić, Memišević (Nimčević od 46min) , Opačić i Nikutović
Big Bul: Davidović, Jakšić, Ristić (Ćirić od 65min), Aperlić, Miljković, Ščekić, Knezić, Grabić, Veselinović (Đokić od 71 min), Vučetić i Simeunović

Mladost 4 : 0 Sloven
Spartak (S) 1 : 1 Big Bul
Indjija 6 : 1 Tekstilac
Proleter 2 : 0 Radnički (NP)
Jedinstvo 2 : 4 Palić Koming
Radnički (S) 3 : 1 Sloga