13.04.2013 S.Blagojević

PSL Zapad: Temnić - Priboj 104:100

Veliku pobedu ostvarili su večeras Varvarinci u borbi za opstanak posle dva produžetka i prave drame stigli su do zlata vredne pobede. Da su se ovako borili a i malo više trenirali sigurno je s obzirom na pojedinačni kvalitet igrača da ne bi bili u poziciji da strahuju za opstanak u ligi. Prvu četvrtinu dobili su gosti a Varvarinci su pristojnu razliku održavali uglavnom NBA trojkama sa preko 9 metara Nikole Šolevića, za to vreme koš Temnića rešetao je Nedeljković i u prvih 10 minuta ostvario šuterski učinak za tri poena 5-4. Temnić je u drugoj četvrtini zaigrao mnogo bolje razigrali su se i ostali igrači pre svih Uroš Stevović, Gajić i Đokić dobili drugu četvrtinu sa 22: 13 i do kraja utakmice bio je potpuni egal uz dva produžetka u kome su oba tima imala napade za pobedu ali su šuteri Temnića bili za nijansu bolji. Blistao je u timu Temnića Uroš Stevović sa 21 poenom ali i šutem za tri poena 8-6, ništa slabiji nisu bili ni ubedljivo najbolji domaći strelac Nikola Šolević sa 28 poena, Gajić sa 18, Đokić sa 14 koliko je postigao i Radenković, ne treba zaboraviti ni učinak Jaćovića i Arsića. Kod gostiju izvanredni Nedeljković sa 29 poena, Radović sa 25 , odlični organizator igre gostiju Bogdanović sa 21 ali i centar Torbica sa 13 poena. Na kraju treba istaći i pomalo čudan kriterijum sudijskog para Ćirović, Dulović iz Čačka u dosuđivanju prekršaja to najbolje govori podatak da su gosti izveli 34 slobodna bacanja a domaći samo 10 pomalo čudno ali desilo se.

Hala Sportskog centra TEMNIĆ gledalaca 150. Sudije Ćirovići Dulović (ČaČAK) , delegat ERIĆ (KG). Slobodna bacanja: Temnić 10-8, Priboj 34: 23.

KK TEMNIĆ : Arsić 4, Nikola Šolević 28, Stevović 21( trojke 8-6), Đokić 14(Šut za dva 10-7), Gajić 18(Šut za dva 13-9), Jaćimović 4(6 skok), Radenković 14

KK PRIBOJ: Mehić-, Radović 25, Nedeljković 29(trojke 10-5), Šiljak-, Cvrkotić-, Bogdanović 21, Milićević 8, Stanojević 4, Torbica 13, Ljubojević-

Na slici: Junak utakmice UROŠ STEVOVIĆ