Masalušić brži od sirene

Četvrto gostovanje u prvih šest kola i još jedna triler završnica u kojoj su pribojski košarkaši bili brži od sirene, doneli su nove bodove košarkašima Priboja na gostovanju u Kragujevcu, Radnički 1950 - Priboj  73 - 74, po četvrtinama 21-20, 15-18, 17-15 i 20-21.

U egal utakmici, u kojoj su uglavnom imali malu prednost, košarkaši Priboja su na 2 minuta pre kraja napravili maksimalnu razliku od 8 poena. Kada se činilo da su konačno prelomili utakmicu serijom grešaka su dozvolili domaćinu da smanji prednost na samo poen razlike i da u  poslednjem napadu, na 4 sekunde pre kraja, pogode za vođstvo. Najprisebniji u tim trenucima bio je Nemanja Zec koji je asistencijom preko pola terena  pronašao Masalušića, a ovaj uz zvuk sirene postigao poene za pobedu u Kragujevcu.

Novom pobedom, šestom u nizu a četvrtom na strani, košarkaši Priboja su zadržali maksimalan učinak i nalaze se na deobi prvog mesta na tabeli Prve RL Zapad sa ekipom Zlatibora. Narednog vikenda pribojske košarkaše očekuje komšijski derbi sa trećeplasiranom ekipom Zlatara iz Nove Varoši. Utakmica se igra u petak u standardnom terminu od 19 časova u Gradskoj dvorani u Priboju.

Od mlađih selekcija KK Priboj ovog vikenda su nastupali samo kadeti koji su poraženi u Užicu od istoimene ekipe rezulatom 60-56. Narednog vikenda kadeti dočekuju Ras, mladji pioniri koji su bili slobodni dočekuju Požegu, a juniori, koji su odložili svoj meč sa Željezničarem, gostuju u Ivanjici.