U pretposlednjem kolu sezone fudbaleri TSC dočekuju ekipu OFK Beograda na svom stadionu TSC Arena u subotu 17. maja s početkom u 18.30 časova. Biće to duel sa velikim takmičarskim značajem, jer se obe ekipe bore za što bolju završnicu sezone.
Šef stručnog štaba TSC, Slavko Matić, u najavi utakmice protiv OFK Beograda istakao je da njegova ekipa ulazi u meč dodatno osnažena posle važne pobede nad Partizanom.
"Posle pobede u Humskoj, po treći put smo doneli bodove sa jednog od najtežih gostovanja, i to je jasan pokazatelj naše mentalne snage i stabilnosti. Još pre tog meča sam rekao igračima da nas očekuju tri ključna koraka do kraja sezone. Jedan smo prošli, ostala su još dva i spremamo se maksimalno," rekao je Matić.
Posebne emocije Matića vezuju za predstojećeg protivnika, klub u kojem je i sam gradio igračku karijeru.
"O OFK Beogradu bih mogao satima da govorim. To je klub koji mi je mnogo dao i prema kojem imam duboko poštovanje. Danas su mlad, poletan tim, željan dokazivanja, a njihov plasman na tabeli to i potvrđuje. Imaju, po mom mišljenju, možda i najboljeg trenera u ligi, mog prijatelja i bivšeg saigrača Krunića. Ipak, bez obzira na kvalitet rivala, fokusirani smo na sebe i na to da pred našom publikom odigramo snažno, disciplinovano i osvojimo bodove," poručio je Matić.
Matić se osvrnuo i na kadrovske izazove s kojima se tim suočava pred poslednji meč sezone na domaćem terenu.
"Nažalost, nećemo moći da računamo na Milana Radina i Stefana Jovanovića zbog suspenzije usled kartona. Takođe, Viktor Radojević ima zdravstveni problem i tek ćemo u narednim danima znati da li će biti u konkurenciji za igru. Naš medicinski tim intenzivno radi sa njim i učiniće sve da ga osposobi za subotu, pa ćemo proceniti," istakao je šef stručnog štaba TSC.
Napadač Andrej Todoroski, koji se posle neugodne povrede vratio na teren u prethodnom kolu, poručio je da se sada oseća spremno i motivisano da pomogne ekipi u završnici sezone.
"Povreda je iza mene i drago mi je što sam ponovo na terenu. Nadam se da ću u preostala dva kola biti deo ekipe i da ću doprineti dobrim rezultatima. Čekaju nas kvalitetni protivnici, prvi je OFK Beograd, mlad i poletan tim koji igra dobar fudbal. Ipak, mi ostajemo fokusirani na sebe, na našu igru i cilj nam je jasan, želimo pobedu," izjavio je Todoroski.
Utakmica 36. kola Superlige TSC - OFK Beograd igraće se u Bačkoj Topoli, na stadionu TSC Arena, u subotu 17. maja od 18.30 časova. Direktan prenos obezbeđen je na kanalu Arena Sport 4. FK TSC je trenutno na 8. mestu tabele sa 47 osvojenih bodova, dok je OFK Beograd na 3. mestu sa 53 boda.
Novi Pazar | : | Crvena zvezda |
Vojvodina | : | Radnički 1923 |
Mladost (L) | : | Partizan |
TSC | : | OFK Beograd |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Crvena zvezda | 35 | 31 | 3 | 1 | 96 | |
2 | Partizan | 35 | 19 | 10 | 6 | 67 | |
3 | OFK Beograd | 35 | 15 | 8 | 12 | 53 | |
4 | Vojvodina | 35 | 14 | 10 | 11 | 52 | |
5 | Novi Pazar | 35 | 14 | 8 | 13 | 50 | |
6 | Radnički 1923 | 35 | 14 | 7 | 14 | 49 | |
7 | TSC | 35 | 14 | 5 | 16 | 47 | |
8 | Mladost (L) | 35 | 12 | 11 | 12 | 47 |