U subotu osma "Bečejsks desetka"

Sa jedne od ranijih "desetki" u Bečeju - foto: V. Jankov

Atletski klub Bečej organizuje u subotu tradicionalnu, osmu po redu, atraktivnu atletsku manifestaciju "Bečejska desetka", čiji će start biti tačno u podne na centralnom gradskom trgu.

- Očekujemo oko 650 trkača u trkama na 5.000 i 10.000 metara i štafeti dva puta 5.000 metara, a biće i devet dečijih trka na kraćim distancama za predškolce i osnovce od prvog do osmog razreda, koje će se održati u prepodnevnim satima, rekao nam je predsednik AK Bečej Bojan Jocić. Sad gledamo u nebo i očekujemo da uslovi budu povoljni. U svakom slučaju, verujemo da će i ovogodišnja manifestacija privući veliki broj takmičara iz zemlje i inostranstva, kao i ljubitelje „kraljice sportova“ kraj staze.

"Bečejska desetka" je jedna od najmasovnijih sportskih manifestacija u najvećem gradu našeg dela Tise, što Bečejci znaju da cene i isprate trkače kako to i dolikuje. Po troje najuspešnijih takmičara u obe trke ženske i muške konkurencije, pored pehara i robnih paketa, dobiće i novčane nagrade. Prvoplasirani će inkasirati po 15.000 dinara, drugiplasirani po 10.000, a treeplasirani po 5.000 dinara.

V. Jankov


XS SM MD LG XL XXL