Bečejci u samom finišu izbegli poraz

Sa utakmice Bečejaca i Zrenjanica kraj Tise - foto: V. Jankov

Nova dva boda odoše iz Bečeja, a umalo da Zrenjaninci odnesu ceo plen. Što nije došlo do toga pobrinuo se Čedomir Tomčić u 90. minutu, kada je majstorskim golom postavio konačnih 2:2! Već su svi pomislili da će domaćin uknjižiti prvi poraz kod kuće, ali je Tomčić iskosa sa leve strane i poprilične udaljenosti izvrsno šutirao i polulob udarcem poslao loptu preko golmana u suprotan ugao.

Kad su golovi u pitanju, Uroš Đurić ima najviše razloga za radost, jer se dva puta upisao u listu strelaca. Prvi put u finišu prvog poluvremena je pobegao odbrani domaćina i kad je ušao u kazneni prostor rutinski je poslao loptu u bliži ugao nemoćnog Milovanova, koji je pre toga u par navrata dobro intervenisao prilikom šuteva sa distance gostiju.

U nastavku je sunčano vreme zamenila kiša, a u igru je ušao iskusni Tomčić, čime su Bečejci dobili na kvalitetu igre, što je materijalizovao Stanković u 69. minutu za izjednačenje. Međutim, nisu se gosti predavali i u 75. minutu je, ponovo, Đurić iskoristio prazninu u odbrani Bečejaca i svojim drugim golom najavio pobedu kraj Tise. Ali, uvek ima neko ali. Majstorstvo Tomčića je odlučilo o konačnom rezultatu. Istina, mogao je Jonaš u nadoknadi vremena da drugačije presudi, ali je Milovanov sačuvao svoju mrežu.

OFK Bečej 1918 - Radnički 2:2 (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Ognjen Mitrović (Ruma) 7. Strelci: Stanković u 69. i Tomčić u 90. za OFK Bečej 1918, Đurić u 41. i 75. mintu za Radnički. Žuti kartoni: Tutnjević, Stanaćev, Božičić, Andrić (prdstavnik), Todorović (trener) OFK Bečej 1918, a Đurić, Apostolovski, Borisavljević, Tedić (Radnički). Igrač utakmice: Uroš Đurić (Radnički).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Vorgučin 6,5, N. Vještica 7, Vlaisavljević 6,5 (od 75. Todorović -), Pavlović 6, Tutnjević 6,5, Radaković 7, Stanković 7 (od 82. Medić -), Stanaćev 6, Simin 6, V. Vještica 6 (od 46. Tomčić 7,5).

Radnički: Stefanović 6, Paroški 6,5, Petrović 6,5, Martinkevič 6,5, Borisavljević 6,5, Apostolovski 7 (od 90. Nedeljković), Karišić 7, Milanović 6,5 (od 65. Tedić -), Gardinovački 6,5 (od 73. Janković -), Đurić 8, Zličić 6,5.