Novobeogradski komšijski derbi pripao Ušću

Ušće je jedan od ozbiljnijih pretendenata na viši rang uz obrenovački Radnički, pa je na današnjoj utakmici protiv poslednjeplasiranih komšija u obzir dolazila samo pobeda. Da bi to ostvarili morali su da probiju čvrst bedem komšija, a to im je uspelo tek u 41. minutu. Mladenović je prošao po levoj strani i uputio centaršut na drugu stativu gde je usamljen bio Milosavljev i trzajem glave loptu poslao iza leđa Krstovića. Posle prvog ubrzo je stigao i drugi pogodak za domaće u 45. minutu, na veoma sličan način. Nakon prodora po levom krilu Vuletić je poslao prizemnu loptu na ivicu kaznenog prostora odakle je Milosavljev iz prve prosledio u gol.

Drugo poluvreme je apsolutno nezanimljivo i bez ikakvih dešavanja, igra se fudbal kvaliteta zonskog ranga takmičenja. Vredan pomena je jedino volej Arsića sa 18 metara u 74. minutu, kada je parabolom loptu poslao pod prečku za 3:0, što je bio i konačan ishod utakmice.

U narednom kolu Ušće je još jednom domaćin, ovaj put Studentskom gradu, a Radnički dočekuje Kraljevski fudbalski klub iz Barajeva.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - RADNIČKI (NB) 3:0 (2:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Bakić Marko. STRELCI: Milosavljev 41. i 45. i Arsić 74.min (Ušće NB). ŽUTI KARTONI: Todorović i Pavlović (Ušće NB), Kon, Maksimović, Đurić i Sekulić (Radnički NB).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Đ.Vukašinović, Mladenović (Belić), Vukmanović, Ilić, Cvetković, Vuletić (Savić), Pavlović (Čolić), Šavija (Keser), Milosavljev, Todorović (Nikolić), Arsić.

RADNIČKI (NB): Krstović, Kon (Maksimović), Đ.Vasić, Lakić, Marisavljević (Vignjević), Gvero (Hrnjaz), Đurić, Sekulić, Tejić, Prvulović (Stijović), Marković (J.Vasić).

Ušće Novi Beograd 3 : 0 Radnički (NB)
Studentski grad 1 : 0 Brodarac
BASK TEK 2 : 3 Jedinstvo
Teleoptik 0 : 2 Radnički (O)
OFK Budućnost : Zvezdara
Kolubara : GSP Polet Dorćol