Remi u derbiju omladinske lige između IMT-a i Zvezde

Prošla je Liga šampiona za mlade gde su omladinci Zvezde izgubili od Benfike i sada je došao red da se prebace na domaće takmičenje gde imaju još jedan veliki ispit, sastaju se na Novom Beogradu sa prošlosezonskim prvakom IMT-om.

Šampion je šampionski otvorio utakmicu, Žagar je već u 5. minutu sa desetak metara pogodio suprotan ugao i nagovestio zanimljiv duel. Gostujući igrači u nastavku imaju loptu više u nogama, uspeli su preko Markočevića i Kostova i da priprete, ali najozbiljniju šansu u prvom poluvremenu propustili su domaći, kada je Smit za 7-8 metara bio neprecizan.

Nakon tri minuta igre u nastavku gosti su izjednačili, na pas Ristovskog iz prve je reagovao Tošić i postigao pogodak. Radost gostiju je bila kratkog daha, Lebi je u 53. minutu lobovao istrčalog Draškića i ponovo doveo IMT u vođstvo. Veoma efikasnu utakmicu golom je začinio Kostov u 64. minutu i rezultat ponovo doveo u egal.

U 76. minutu, za promenu, domaći pogađaju samo prečku, Žagar je izveo korner, a Lebi tukao glavom u gornju gredu. Lebi je potom u 83. minutu propustio idealnu priliku da IMT-u donese pobedu, šutirao je kraj gola sa 13-14 metara. Do kraja nije bilo promena, ostao je rezultat 2:2 i realno po bod za obe ekipe.

U 8. kolu IMT gostuje vršnjacima iz Partizana, dok Crvena zvezda dočekuje kragujevački Radnički.

IMT - CRVENA ZVEZDA 2:2 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Arnautović Nemanja. STRELCI: Žagar 5. i Lebi 53.min (IMT), Tošić 48. i Kostov 64.min (C.zvezda). ŽUTI KARTONI: Lebi i Stou (IMT).

IMT: Ćuruvija, Topalović, Lebi, Radosavljević, Jović (Jovičić), Žagar (Cenić), Konjajev (Vipart), Stou, Poznanović, Smit (Bakić), Krstović.

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Ristovski (Tasić), Roganović, Ranković (Bubanja), Đorđević (Teofilović), Tošić, Stojanović, Markočević (Gaštarov), Tegeltija (Stojković), Kostov, Fal.

Spartak ŽK 2 : 2 Čukarički
Brodarac 1 : 4 Partizan
IMT 2 : 2 Crvena zvezda
Radnički 1923 2 : 1 Trayal
TSC 2 : 2 Voždovac
Metalac 2 : 1 Novi Pazar