Naftagas bolji od Borca iz Šajkaša

Naftagas je, pred domaćom publikom u 6. kolu Srpske lige, zasluženo slavio protiv Borca iz Šajkaša rezultatom 3:1 i zabeležio svoju treću pobedu u dosadašnjem toku prvenstva.

Iako su poslednji na tabeli Šajkašani su iznenadili Elemirce i prvi došli u vođstvo. U prvom delu naftaši su napadali i stvorili nekoliko prilika. U 16, 20, i 26. minutu mladi golman Stefan Todić sjajno je intervenisao i ukrotio šuteve Popova i Savanovića. Potom je i Mandić imao priliku, ali se Todić nije dao iznenaditi.

U drugom delu ređali su šanse domaći, međutim, posle jedne dubinske lopte u 51. minutu, koja je prešla defanzivce domaćih, prihvatili su je igrači Borca i Vlalukin je levom nogom ciljao bliži ugao i pogodio za 0:1.

Nastavili su domaći igrači sa napadima. Ređale su se prilike i u 60. minutu, iz prekida, Zoran Švonja je dobro centrirao u kazneni prostor, a štoper Nikola Bjelica glavom smestio iza leđa mladog Stefana Todića za 1:1.

Nisu prošla ni 2 minuta, a Elemirci su preokrenuli rezultat. Napadač Stefan Popov je šutirao veoma snažno, gađao ugao, lopta se iz bloka odbila do rezerviste Uroša Markoskog koji je sjajnim udarcem smestio iza golmanovih leđa za preokret - 2:1. U 80. minutu golgeter domaćih Miloš Savanović, posle prekršaja nad Popovim iskoristio je jedanaesterac i postavio konačan rezultat.

Naftagas - Borac 3:1

Naftagas: Galin, Grbić, Bjelica, Stevanović, Popov (Jeličić), Bačvanski (Poznić), Savanović, Mandić (Markoski ), Rudan, (Salontaji), Švonja, Kovačević.

Borac: Todić, Bratić, Maksimović, Sedlar  (Maleš), Jurešić (Rogić), Vlalukin, Rakić, Jovišić, Petrović (Torbica), Subotin  (Bugarin), Romić.

OFK Vrbas 3 : 0 Dinamo 1945
Vojvodina 1928 4 : 1 Bečej 1918
Radnički Zrenjanin 3 : 1 Podunavac
Sloga (Č) 1 : 0 Sloboda (DT)
Kabel 0 : 0 Hajduk (D)