"Brodari" se nasukali na Zvezdari

Zvezdara i Brodarac su u ovogodišnju kampanju krenuli nerešenim ishodima u prvom kolu, a priliku za popravni su imali danas na +37°C, koliko je živa pokazivala u termometru pred sam početak. Teško vreme i sparina nisu uticali na domaće igrače koji posle svega 150 sekundi preko Mijatovića dolaze do prednosti.

"Bulkama" je rani gol dao podsticaj da krenu još jače ka golu protivnika. Kapiten Nišavić je u 11. minutu odapeo projektil sa 16 metara, lopta je fijuknula malo iznad prečke. Četiri minuta kasnije viđena je slična akcija kao kod prvog gola samo što je ovaj put Mijatović bio neprecizan. Gosti su prvi put pripretili u 23. minutu, loptu posle snažnog šuta Nešića sa 17 metara Brujić je vrhovima prstiju prosledio u korner. Neozbiljnost golmana koštala je Brodarac drugog primljenog gola u 40. minutu. Grbić se poigravao sa loptom u svom šesnaestercu i izgubio je, a kapiten Nišavić je rutinski kaznio tu grešku za 2:0 na poluvremenu.
Nakon 5 minuta igre u nastavku Mijatović je mogao još jednom da se upiše u listu strelaca, ali je ovaj put, kao i dva minuta kasnije, pokazao slabiju stranu realizatorskih sposobnosti. U 63. minutu i Vidaković je neprecizan sa 12-13 metara iskosa, Zvezdarini igrači propuštaju da do vrha napune protivničku mrežu.

Rezervista Adamović je jedini koji je pripretio domaćinu, u 72. minutu poslao je prizeman šut sa 17 metara, odbranom se istakao Brujić u čijem je naručju lopta završila. Promašajima "Bulki" nikad kraja, Vidaković u 85. minutu pogađa stativu sa neka 22 metra. Promašaji su stigli na naplatu u 90. minutu, Nikolić je sjajno odreagovao na centaršut Stefana Jankovića i sa desetak metara glavom loptu poslao iza leđa golmana domaćih. Međutim, Brodarac za nešto više osim časnog poraza nije imao vremena, tako da su tri boda ostala na Bulbulderu.
Fudbaleri Zvezdare u 3. kolu gostuju ekipi Ušća na stadionu IMT-a, dok Brodarac dočekuje favorizovani Radnički iz Obrenovca na terenu OFK Žarkova, gde igra svoje utakmice kao domaćin.

ZVEZDARA - BRODARAC 2:1 (2:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Bakić Marko i Milenković Radosalav. STRELCI: Mijatović 3. i Nišavić 40.min (Zvezdara), Nikolić 90.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Avramovski (Zvezdara), Sretenović (Brodarac).
ZVEZDARA: Brujić, Proković (Vidaković), Avramovski, Živanović, Repac, M.Đorđević (Dimitrijević), Popesković (V.Đorđević), Mijatović (Cvetković), Nišavić (Bibić), Jakovljević, Jovićević.
BRODARAC: Grbić, Milivojević, Nešić (Vučetić), Ilić (Zečević), Vranješ (Stegnjaja), Sretenović (Adamović), Nikolić, S.Janković, V.Janković, Lekić, M.Janković.

Radnički (NB) 0 : 1 OFK Budućnost
Kolubara 1 : 1 Teleoptik
Prva iskra 0 : 0 BASK TEK
KFK Ravna gora Barajevo 1 : 0 Studentski grad
GSP Polet Dorćol 2 : 2 Ušće Novi Beograd
Zvezdara 2 : 1 Brodarac