Radnički
Zemun
PKB
"Brodari" se nasukali na Zvezdari

Zvezdara i Brodarac su u ovogodiÅ”nju kampanju krenuli nereÅ”enim ishodima u prvom kolu, a priliku za popravni su imali danas na +37Ā°C, koliko je živa pokazivala u termometru pred sam početak. TeÅ”ko vreme i sparina nisu uticali na domaće igrače koji posle svega 150 sekundi preko Mijatovića dolaze do prednosti.Ā

"Bulkama" je rani gol dao podsticaj da krenu joÅ” jače ka golu protivnika. Kapiten NiÅ”avić je u 11. minutu odapeo projektil sa 16 metara, lopta je fijuknula malo iznad prečke. Četiri minuta kasnije viđena je slična akcija kao kod prvog gola samo Å”to je ovaj put Mijatović bio neprecizan. Gosti su prvi put pripretili u 23. minutu, loptu posle snažnog Å”uta NeÅ”ića sa 17 metara Brujić je vrhovima prstiju prosledio u korner. Neozbiljnost golmana koÅ”tala je Brodarac drugog primljenog gola u 40. minutu. Grbić se poigravao sa loptom u svom Å”esnaestercu i izgubio je, a kapiten NiÅ”avić je rutinski kaznio tu greÅ”ku za 2:0 na poluvremenu.Ā
Nakon 5 minuta igre u nastavku Mijatović je mogao joÅ” jednom da se upiÅ”e u listu strelaca, ali je ovaj put, kao i dva minuta kasnije, pokazao slabiju stranu realizatorskih sposobnosti. U 63. minutu i Vidaković je neprecizan sa 12-13 metara iskosa, Zvezdarini igrači propuÅ”taju da do vrha napune protivničku mrežu.Ā

Rezervista Adamović je jedini koji je pripretio domaćinu, u 72. minutu poslao je prizeman Å”ut sa 17 metara, odbranom se istakao Brujić u čijem je naručju lopta zavrÅ”ila. PromaÅ”ajima "Bulki" nikad kraja, Vidaković u 85. minutu pogađa stativu sa neka 22 metra. PromaÅ”aji su stigli na naplatu u 90. minutu, Nikolić je sjajno odreagovao na centarÅ”ut Stefana Jankovića i sa desetak metara glavom loptu poslao iza leđa golmana domaćih. Međutim, Brodarac za neÅ”to viÅ”e osim časnog poraza nije imao vremena, tako da su tri boda ostala na Bulbulderu.Ā
Fudbaleri Zvezdare u 3. kolu gostuju ekipi UŔća na stadionu IMT-a, dok Brodarac dočekuje favorizovani Radnički iz Obrenovca na terenu OFK Žarkova, gde igra svoje utakmice kao domaćin.

ZVEZDARA - BRODARAC 2:1 (2:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Bakić UroÅ”. POM.SUDIJE: Bakić Marko i Milenković Radosalav. STRELCI: Mijatović 3. i NiÅ”avić 40.min (Zvezdara), Nikolić 90.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Avramovski (Zvezdara), Sretenović (Brodarac).
ZVEZDARA: Brujić, Proković (Vidaković), Avramovski, Živanović, Repac, M.Đorđević (Dimitrijević), Popesković (V.Đorđević), Mijatović (Cvetković), NiÅ”avić (Bibić), Jakovljević, Jovićević.
BRODARAC: Grbić, Milivojević, NeÅ”ić (Vučetić), Ilić (Zečević), VranjeÅ” (Stegnjaja), Sretenović (Adamović), Nikolić, S.Janković, V.Janković, Lekić, M.Janković.