Lekcija Takova za 45 minuta

Slabo izdanje Sloge na premijeri pred svojim navijačima - detalj sa utakmice Sloga-Takovo 1-3  Foto: G. Šljivić

Sloga je u prvom poluvremenu ovosezonske premijere pred svojim navijačima odigrala dosta dobro, tvrdo, takmičarski. U igri bez pravih prilika domaći su iskoristili odličan beg i centaršut Despotovića, na pravom mestu je bio Ćirović koji je doneo vođstvo „belima“. Ispostavilo se da je to bilo i sve od Kraljevčana u ovoj utakmici.

Potpuno drugačija slika na terenu u drugom poluvremenu. Takovo je očitalo lekciju domaćima za samo 45 minuta i pokazalo kako se igra fudbal na srpskoligaškom „Zapadu“. Sloga je ostala bez kreacije, ideje, bez čvrstine, srednji red nije postajao, lopta se panično šutirala van terena. Na drugoj strani gosti su osetili da mogu, pritisli su domaće na njihovu polovinu i iskoristili slabosti Sloge. A slabost je prekid. Iz prvog prekida u nastavku, posle odličnog cenhtaršuta i dodavanja glavom Krtinića, sam kao duh na petercu je bio Maksimović za izjednačenje. U narednom napadu gostiju Luković je šutirao glavom, svi su videli loptu u golu, ali je Vujanac fantastično intervenisao. Bilo je evidento da je domaćin u teškoj agoniji, napadi Takova su sledili kao na filmskoj traci i onda opet prekid. Odličan centaršut koristi Krtinić i glavom od prečke šalje loptu u mrežu nemoćnog Vujanca. Bio je to šok od koga se domaćin nije oporavio, igrao je bezidejno, nemoćno, dok su gosti mudro čuvali loptu i čekali priliku za novi gol. U samom finišu utakmice, novi prekid,a Jakovljević iz slobodnog udarca pogađa gol Sloge. Vujanac se nije ni pomerio. Zaslužen aplauz fudbalerima Takova za igru u drugom poluvremenu i pobedu u ovoj utakmici. Sloga je u dva kola primila šest golova, pet iz prekida. Koji red u ovom izveštaju zaslužuje u arbitar Miroslav Jokić iz Bogatića koji je pokazao da se borbene, tipične prvenstvene utakmice, sa mnogo kontakta i duela mogu odsuditi bez kartona.

Slogino pojčanje Uroš Branković u duelu sa Pavlovićem iz Takova  Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) – TAKOVO 1 – 3 (1 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Miroslav Jokić (Bogatić) 7,5 Strelci: Ćirović u 36. minutu za Slogu, a Maksimović u 55., Krtinić u 65. i Jakovljević u 90. minutu za Takovo Utakmica odigrana bez kartona

SLOGA: Vujanac 6, Radović 6, Pantović 6 (Markiš 6), Đerković 6, Gojković 6,5, Despotović 6, Ćirović 6, Milojković 6 (Miletić 6), Bogdanović 6, Vuksanović 6 (Branković 6), Vučićević 6

TAKOVO: Mihailović 7, Radovanović 6,5, Milovanović 6,5 (Grković 7), D. Jovanović 6,5 (Palić -), Jakovljević 7,5, Đ. Jovanović 6,5, Krtinić 7 (Voštinić 6,5), Filipović 6,5, Luković 7, Jočović 6,5 (Pavlović 6,5), Maksimović 7

Igrač utakmice: Đorđe Jakovljević (Takovo) 7,5

Metalac 1 : 1 OFK Napredak
Sloga (K) 1 : 3 Takovo
Lipolist 0 : 0 FAP
Sloga (P) 1 : 0 Jedinstvo Putevi
Omladinac 1 : 1 Jošanica