JoŔanica
Zlatibor
Budućnost KruÅ”ik 2014
Lekcija Takova za 45 minuta

Slabo izdanje Sloge na premijeri pred svojim navijačima - detalj sa utakmice Sloga-Takovo 1-3Ā  Foto: G. Å ljivić

Sloga je u prvom poluvremenu ovosezonske premijere pred svojim navijačima odigrala dosta dobro, tvrdo, takmičarski. U igri bez pravih prilika domaći su iskoristili odličan beg i centarÅ”ut Despotovića, na pravom mestu je bio Ćirović koji je doneo vođstvo ā€žbelimaā€œ. Ispostavilo se da je to bilo i sve od Kraljevčana u ovoj utakmici.

Ā

Potpuno drugačija slika na terenu u drugom poluvremenu. Takovo je očitalo lekciju domaćima za samo 45 minuta i pokazalo kako se igra fudbal na srpskoligaÅ”kom ā€žZapaduā€œ. Sloga je ostala bez kreacije, ideje, bez čvrstine, srednji red nije postajao, lopta se panično Å”utirala van terena. Na drugoj strani gosti su osetili da mogu, pritisli su domaće na njihovu polovinu i iskoristili slabosti Sloge. A slabost je prekid. Iz prvog prekida u nastavku, posle odličnog cenhtarÅ”uta i dodavanja glavom Krtinića, sam kao duh na petercu je bio Maksimović za izjednačenje. U narednom napadu gostiju Luković je Å”utirao glavom, svi su videli loptu u golu, ali je Vujanac fantastično intervenisao. Bilo je evidento da je domaćin u teÅ”koj agoniji, napadi Takova su sledili kao na filmskoj traci i onda opet prekid. Odličan centarÅ”ut koristi Krtinić i glavom od prečke Å”alje loptu u mrežu nemoćnog Vujanca. Bio je to Å”ok od koga se domaćin nije oporavio, igrao je bezidejno, nemoćno, dok su gosti mudro čuvali loptu i čekali priliku za novi gol. U samom finiÅ”u utakmice, novi prekid,a Jakovljević iz slobodnog udarca pogađa gol Sloge. Vujanac se nije ni pomerio. Zaslužen aplauz fudbalerima Takova za igru u drugom poluvremenu i pobedu u ovoj utakmici. Sloga je u dva kola primila Å”est golova, pet iz prekida. Koji red u ovom izveÅ”taju zaslužuje u arbitar Miroslav Jokić iz Bogatića koji je pokazao da se borbene, tipične prvenstvene utakmice, sa mnogo kontakta i duela mogu odsuditi bez kartona.

Slogino pojčanje UroÅ” Branković u duelu sa Pavlovićem iz TakovaĀ  Foto: G. Å ljivić

SLOGA (KV) ā€“ TAKOVO 1 ā€“ 3 (1 ā€“ 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Miroslav Jokić (Bogatić) 7,5 Strelci: Ćirović u 36. minutu za Slogu, a Maksimović u 55., Krtinić u 65. i Jakovljević u 90. minutu za Takovo Utakmica odigrana bez kartona

SLOGA: Vujanac 6, Radović 6, Pantović 6 (MarkiÅ” 6), Đerković 6, Gojković 6,5, Despotović 6, Ćirović 6, Milojković 6 (Miletić 6), Bogdanović 6, Vuksanović 6 (Branković 6), Vučićević 6

TAKOVO: Mihailović 7, Radovanović 6,5, Milovanović 6,5 (Grković 7), D. Jovanović 6,5 (Palić -), Jakovljević 7,5, Đ. Jovanović 6,5, Krtinić 7 (VoÅ”tinić 6,5), Filipović 6,5, Luković 7, Jočović 6,5 (Pavlović 6,5), Maksimović 7

Igrač utakmice: Đorđe Jakovljević (Takovo) 7,5