Novajlije iz Dudovice bolji ˝majstori˝ od Novobeograđana

Povratnik iz Prve lige sa Novog Beograda na svom premijernom meču kraj Studenjaka dočekao je debitanta u Srpskoj ligi OFK Budućnost iz Dudovice. Slab tempo je viđen u prvom delu, u prvih petnaestak minuta upućena su svega dva šuta na gol sa distance od oko 20 metara, po jedan na obe strane. Gosti su poveli u 17. minutu, slobodan udarac sa preko 25 metara izveo je Đorđević, golman domaćih je slabo intervenisao, lopta se od njegovih grudi odbila do Todorovića koji je lagano ćušnuo u mrežu.

Gosti su potom odabrali pametnu taktiku čekajući protivnika na svojoj polovini i ugrožavajući domaće iz kontranapada. Iz jedne takve akcije u 34. minutu umalo nisu postigli i drugi pogodak, ali je Marko Marković, iako sam pred golmanom, bio neprecizan sa svega 6 metara. Domaći su najozbiljnije pripretili u 40. minutu preko Tejića, međutim slabo je zahvatio loptu sa 6-7 metara i poslao je kraj stative.

U drugom poluvremenu domaći imaju veći posed, ali su gosti opasniji. Igrao se 53. minut kada je Đorđević pronašao u srcu šesnaesterca Kuzmanovića, ali je ovaj loše odreagovao prebacivši gol. Pet minuta kasnije lopta je završila na stativi Radničkog, akteri su ponovo bili Đorđević i Kuzmanović. Šanse za goste se ređaju kao na traci, Uroš Pavlović je u 59. minutu neprecizan sa svega 10 metara razdaljine.

Novobeograđani potom veoma zrelu priliku propuštaju u 67. minutu, na dobro nabačenu loptu sa strane loše je odreagovao Tejić. Od 71. minuta gosti ostaju sa igračem manje, zbog dva žuta kartona igru je morao da napusti Bošković. Poslednjih 20 minuta domaći su stezali obruč oko gostujućeg gola, ali efekta nije bilo. Najbolju priliku propustio je Gvero u drugom minutu nadoknade, tako da su bodovi Ibarskom magistralom otišli za Dudovicu.
Radnički sledeće nedelje gostuje u Surčinu, dok se OFK Budućnost u Dudovici sastaje sa Kolubarom u lokalnom derbiju.

RADNIČKI (NB) - OFK BUDUĆNOST 0:1 (0:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Atanasov Aleksandar. POM.SUDIJE: Gavranić Jovan i Kostić Uroš. STRELAC: Todorović 17.min (OFK Budućnost). ŽUTI KARTONI: Gvero i Lakić (Radnički NB), Kuzmanović i Bošković (OFK Budućnost). CRVENI KARTON: Bošković 71.min (OFK Budućnost).
RADNIČKI (NB): Krstović, Gvero, Milosavljević (Radovanović), Lakić, Tejić, Ristić, Đurić, Hrnjaz, Sekulić, Marković (Stijović), Marisavljević (Vasić).
OFK BUDUĆNOST: Milić, S.Marković (Stamenić), Đorđević, M.Marković (Đurić), U.Pavlović, Kuzmanović (Dragićević), Todorović (Milinković), Bošković, Cvijović, Gardić, Lukić (M.Pavlović).

Radnički (NB) 0 : 1 OFK Budućnost
Kolubara 1 : 1 Teleoptik
Prva iskra 0 : 0 BASK TEK
KFK Ravna gora Barajevo 1 : 0 Studentski grad
GSP Polet Dorćol 2 : 2 Ušće Novi Beograd
Zvezdara 2 : 1 Brodarac