31.07.2024 V. Jankov

Bečejci u finišu stigli do pobede protiv Rumenčana

Zadovoljstvo: Bečejci se raduju posle gola Todorovića (15) - foto: V. Jankov

Još jedna pobeda srpskoligaša sa sa Tise i opet su do nje stigli u drugom delu utakmice. Ovoga puta savadali su zemljake trenera Dragana Ivanovića Rumenčane rezultatom 2:1, ali odmah valja dodati da je vojvođanski ligaš Jedinstvo u dobrom  delu utakmice bio angažovaniji. Uostalom, prvi su se radovali golu u 19. minutu i to posle izvanrednog dubinskog pasa Pantića, koji je materijalizovao Kapisoda za 0:1.

Iako se prvi deo igrao po suncu i izuzetno tekom vremenu za gledanje, a kamoli igranje, bilo još nekoliko prilika. Topić je već u trećem minutu šutirao preko prečke, a dva minuta kasnije, posle centaršuta Trkulje sa desne strane, Vuk Vještica kod druge stative glavom šalje loptu kraj gola. Isti igrač je bo u povoljnoj prilici i u 21. minutu, ali tada je golman Marković padom u noge sačuvao svoju mrežu. Bobar je u 28. minutu sa pet metara glavom šutiro preko gola. Valjda je sunce udarilo u glavu igračima, pa je u samom finišu prvog poluvremena došlo do koškanja u kom je učešće uzelo više igrača. Na svu

U nastavku su Bečejci prvi pripretili, ali je lopta, posle šuta glavom Nemanje Vještice, uzdrmala prečku. U finišu kao da je ponestalo snage momcima trenera Dejana Vuletića, što koriste Bečejci i sa dva gola dolaze do pobede. Prvo je u 83. minutu Pavlović odlično prošao po levom boku i centrirao, a Simin sve pratio i izjednačio. Dva minuta kanije Todorović je precizmim šutem završio dobru akciju saigrača i postavio konačnih 2:1.

OFK Bečej 1918 - Jedinstvo   2:1  (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Ivan Stojadinov (Kikinda). Strelci:  Simin u 83. i Todorović u u 85. minutu za OFK Bečej 1918, a Kapisoda u 19. minutu za Jedinstvo.

OFK Bečej 1918: Marković, Velkovski, N. Vještica, Vlaisavljević, Pavlović, Tutnjević, Radaković, Stanković, Stanaćev, Trkulja, V. Vještica. Igrali su još: Božičić, Simin, Medić, Učur, Todorović, Vučkov.

Jedinstvo: Marković, Živanov, Kapisoda, Džarić, Andriga, Ibišević, Petrović, Radmilović, Topić, Pantić, Bobar. Igrali su još: Zaviš, Zirić, Lukač, Bućan, Tepić, Pribić, Ingić, Klaić, Tomić, Jevtić.