05.03.2024 SPD Radnički

Očekivani poraz Radničkog na Novom Beogradu

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog pretrpeli su očekivani poraz na gostovanju velikom favoritu za osvajanje Super lige, ekipi Novog Beograda, rezultatom 16:5, u drugom kolu grupe za plasman od 1. do 6. mesta tog takmičenja.

Kragujevčani su poveli u prvom napadu, pogotkom Kristiana Šulca, ali je domaćin odmah preokrenuo i na kraju prve četvrtine stigao do velike prednosti (6:1). U drugoj deonici Radnički je pružio nešto bolji otpor protivniku, ali uz dva propuštena peterca nije uspeo da se ozbiljnije vrati u meč, pa je pogotkom Filipa Filipovića četiri sekunde pre odlaska na odmor Novi Beograd poveo sa 10:2.

Tada je sve već bilo praktično rešeno, a u nastavku susreta Novobeograđani su još malo uvećali vođstvo.

Najefikasniji bio je grčki reprezentativac Dimitrios Skumpakis sa četiri gola, a pratili su ga sunarodnik Angelos Vlahopulos i Filip Filipović sa po tri. U timu Radničkog prednjačio je Kristiao Šulc sa dva gola, a u strelce su se po jednom upisali Sandro Adeišvili, Valiko Dadvani i Lazar VIćković.

Posle dva gostovanja, Kragujevčani će odigrati prvi ovogodišnji meč na domaćem bazenu, 21. marta, protiv beogradskog Partizana.

Novi Beograd – Radnički 16:5 (6:1, 4:1, 2:1, 4:2)

BEOGRAD – Bazen: „11. april“. Sudije: Putniković i Raković-Krstonošić.

NOVI BEOGRAD: Dobožanov, Martinović 2, Skumpakis 4, Granados, Ćuk, Pijetlović, Vučinić, Jakšić 2, Perković, Filipović 3, Lukić, Vlahopulos 3, Nićiforović, Radulović 2. Trener: Gocić.

RADNIČKI: Virijević, N. Kojić, Stanojević, F. Janković, Ranđić, Gavrilović, Adeišvili 1, Dadvani 1, M. Janković, Vićković 1, Šulc 2, Pljevančić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

BVK Crvena zvezda 14 : 9 Šabac Eliksir
Novi Beograd 16 : 5 SPD Radnički
Partizan 21 : 14 NBG Vukovi