Novi Beograd pobedio u Kragujevcu

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U pretposlednjem kolu Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog poraženi su od Novog Beograda, na svom bazenu, rezultatom 14:9.

Kragujevčani su još ranije obezbedili treću poziciju pred plej-of, pa ovaj meč nije imao prevelikog takmičarskog značaja za njih. U prvom planu bili su igra i forma za nastavak šampionata.

Pod palicom trenera Dragana Kozomore, koji je na ovom meču menjao bolesnog Uroša Stevanovića, Radnički je pružio solidan otpor u prvom poluvremenu. Jeste Novi Beograd vodio u većem delu susreta, ali je domaćin na momente vrlo uspešno parirao, pa je veliki odmor dočekao sa zaostatkom od dva gola (9:7).

U nastavku susreta Novobeograđani su prelomili meč i pobedom overili prvo mesto, sačuvavši maksimalan učinak.

Najefikasniji sa po tri gola bili su Marko Janković na jednoj i Alvaro Granados na drugoj strani. Dva gola za Radnički postigao je Kristian Šulc, koliko i Drašović, Jakšić i Radulović na drugoj strani.

Do kraja ligaškog dela, pred Radničkim je još gostovanje Partizanu, u subotu, od 19 časova, na „Banjici“.

Radnički - Novi Beograd 9:14 (2:5, 5:4, 1:5, 1:0)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnički“. Sudije: Raković i Jovančević.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević, F. Janković 1, Ranđić, Cvetanovi Ivanov, Adeišvili 1, Dadvani, M.  Janković 3, Vićković 1, Šulc 2, Pljevančić, Todorovski, Antić. Trener: Kozomora.

ŠABAC: Dobožanov, Martinović 1, Skumpakis, Granados 3, Ćuk 1, Pijetlović 1, Drašović 2, Jakšić 2, Perković, Ćetković, Lukić 1, Vučinić 1, Nićiforović, Radulović 2. Trener: Gocić.

Šabac Eliksir 12 : 11 BVK Crvena zvezda
SPD Radnički 9 : 14 Novi Beograd
NBG Vukovi 13 : 12 Partizan