I "crno-beli" slavili kraj Ibra

Posle Crvene zvezde i Partizan slavio kraj Ibra

Još jedan lep odbojkaški događaj u popularnoj „kutiji šibica“, a što dvorana nije bila puna „kriva“ je košarkaška utakmica koja se u isto vreme igrala u novoj sportskoj dvorani. Partizan je u zasluženo pobedio, sotaje utisak da je Ribnica zaslužila barem jedan set i da je za to iskuljučivo krivica arbitra Papovića iz Požarevca. U prvom setu „crno-beli“ su od početka nametnuli igru kakva njima odgovara, Ribnica nije imala rešenje za svog bivšeg igrača Miliju Mrdaka, dok je dojučerašnji dizač „musketara“ Predrag Bićanin sjajno dirigovao igrom šampiona države. Na kraju, Ribnica u ovom delu igre nije mogla više od 16 osvojenih poena.

U drugom setu sve je išlo na vodenicu Partizana. Činilo se da će i ovaj deo igre brzo biti gotov, ali je tada u jednoj kontri Bjelica pucao tempo, arbitar dosudio pec srednjem blokeru Partizana i tada kreću prigovori, žuti kartoni i nervoza se polako uvlači u redove gostiju, dok publika podiže domaće. Za tili čas se situacija na terenu promenila, Todorović i Bojović uspevaju da vrate Ribnicu u igru i da donesu dve set lopte 24-22. Tada je Tadić pucao u sajlu, umesto četvrte lopte, Papović je posutio da se igra i Partizan je spasao tu i sledeću set loptu, a kasnije iskoristio svoju treću za vođstvo od 2-0. U ovom delu igre razigran je bio Marinović koji je serijom poena pravio velike probleme „musketarima“. Treći set je počeo poenom crno-belih“ i crvenim kartonom Aleksiću, ali je Ribnica koji minut kasnije stigla do izjednačenja i tako se igralo do završnice ovog dela igre. Ponovo Mrdak i iskusni Bjelica znalački su odigrali finiš seta i doneli Partizanu maksimalnu pobedu. Ribnica još nema trijumf kod kuće ove sezone, a sada su „musketari“ vezali i dva poraza od beogradskih „večitih rivala“.

RIBNICA – PARTIZAN EFBET 0 – 3 (16-25, 26-28, 22-25)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 600 Sudije: D. Papović (Požarevac) i V. Cvetković (Beograd)

RIBNICA: Stefanović 2, Todorović 10 (1 as), Zubljić, Kostić 8 (1 as, 1 bl, 11 gr), Aleksić 5 (4 gr), Gajović 8 (2 bl), Miljković (libero 1), Čolović, Bojović 11 (2 bl, 3 as, 8 gr), Živanović Trener: M. Živanović

PARTIZAN EFBET: Bićanin 2 (1 bl, 1 as), Milosavljević, Dopuđ 1, Marinović 11 (1 bl, 5 gr), Močević, Mrdak 19 (1 as, 2 gr), Tadić 7 (1 bl, 1 as, 4 sg), Janković 4 (1 bl, 1 as, 3 sg), Đurđević, Cvetković, Petrović (libero 2), Krsteski (libero 1), Bjelica 4 (4 gr), Aleksić Trener: B. Janić