Bledo izdanje Timoka 1919 i samo bod pod Kraljevicom

Derbi meč 10. kola Zone "Istok" između domaćeg Timoka 1919 i Tanaska Rajića odigran je danas na Gradskom stadionu pod Kraljevicom. Oko 500 ljubitelja fudbala videlo je čak četiri gola ali su obe ekipe pokazale veoma slabu igru s obzirom na poziciju na tabeli.

Zaječarci su poveli već u 2. minutu preko Uroša Nikolića koji je iz prve šutirao na odličnu asistenciju Marka Cvetkovića sa desne strane. Sedam minuta kasnije već je bilo 2:0 za Timok 1919 a gol je postigao centralni napadač Nenad Stamenković na dodavanje Uroša Nikolića. Očekivalo se da će domaći igrači do kraja napuniti mrežu gostiju ali su gosti iz Pirota spustili loptu na zemlju i povezali svoje redove. U 19. minutu Branislav Pešić je smanjio na 2:1 i nagovestio da se gosti neće lako predati. Nakon primljenog gola zaječarci preuzimaju inicijativu ali promašaji Aleksandra Ilića u 30. minutu sa 5. metara i Luke Stojadinovića u 31. minutu u situaciji “jedan na jedan”, ispostaviće se da su koštatali Timok 1919 sva tri boda.

Na startu drugog poluvremena loša igra obe ekipe sa puno izgubljenih lopti i pogrešnih dodavanja. U 54. minutu gosti iz Pirota su došli do izjednačenja preko Stefana Todorovića koji je sa 20 metara lobovao neopreznog golmana domaćih Milana Glišina. Do kraja utakmice zaječarci su pokušavali da prodorima uglavnom sa desne strane ugroze gol “Tanaska Rajića” ali bezopasno i bezuspešno. Najzrelije prilike su viđene u poslednjim minutima utakmice. Lazar Jeremić je u 87. minutu sa tri metra šutirao preko gola a u 90. minutu je njegov udarac odbranio golman Darko Petrović. Takođe je i šut Marka Ristića iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, u poslednjim sekundama meča, zaustavio golman gostiju odličnom paradom.

Sve u svemu obe ekipe moraju podići nivo igre ako uopšte imaju ambicije da od iduće sezone postanu članovi Srpske lige.

TIMOK 1919 - TANASKO RAJIĆ 2:2 (2:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 500. Glavni sudija: Danijel Zlatanović (Ćuprija), pomoćnici Miloš R. Milenković (Kruševac) i Vladimir Nikodijević (Ćuprija). Strelci: Uroš Nikolić u 2. minutu, Nenad Stamenković u 9. muntu (Timok 1919), Branislav Pešić u 19. minutu i Stefan Todorović u 54. minutu (Tanasko Rajić). Žuti kartoni:  Branislav Pešić, Nemanja Nikolić, Miloš Pejčić, Andreja Apostolović, Vladimir Matejić i Darko Petrović  (Tanasko Rajić).

TIMOK 1919: Glišin, Cvetković, Bogojević, U. Nikolić, R. Nikolić (Jeremić), Vanić, Antunović (Ristić), Stamenković, Stojadinović (Milosavljević), Ilić, Trukić
TANASKO RAJIĆ: Petrović, Anđelković (Stojanović), Pešić, Pejčić, Lazar Filipović, Nikolić, Apostolović (Rančić), Todorović, Matejić (Zlatanović), Luka Filipović, Raimović (Micić)