Fudbaleri Radničkog 1923 pobedom zaključili bazični deo priprema na Zlatiboru

Golovima Luke Zorića i francuskog internacionalca Kilijana Bevisa fudbaleri Radničkog 1923 savladali su banjalučki Borac u poslednjoj test utakmici na Zlatiboru - 2:0 (1:0).
Šumadinci su do vođstva stigli u samom finišu prvog poluvremena spretnom reakcijom Luke Zorića posle kornera. Bio je ovo treći Zorićev pogodak u dosadašnjem delu priprema, pošto je prethodno pogađao na utakmicama protiv Arsenala iz Tivta i malteškog Balzana.

Konačan rezultat susreta postavio je novajlija Kilijan Bevis u 73. minutu na asistenciju Stefana Čolovića. Francuski internacionalac je ovim pogotkom otvorio golgeterski saldo u dresu kragujevačkog superligaša i pokazao da će predstavljati ozbiljno pojačanje za ekipu trenera Dejana Joksimovića u predstojećoj sezoni.

“Crveni” su utakmicu počeli u sledećem sastavu: Mladenović, Simović, Miličić, Mitrović, Zorić, Krajišnik, Popović, Pecelj, Đurić, Bevis i Vidakov. U nastavku su priliku dobili i: Tomović, M. Vidović, U. Vidović, Adžić, Grbović, Malić, Gluščević, Mituljikić, Čolović i Činedu.

Fudbaleri Radničkog 1923 su duelom sa Banjalučanima zaključili ciklus pripremih utakmica na Zlatiboru. Od ukupno četiri utakmice, koliko su Kragujevčani odigrali tokom boravka na Zlatiboru, dve su dobili (Arsenal iz Tivta (2:1) i Borac (2:0), a dve odigrali nerešeno (Sutjeska (1:1) i Balzan (1:1)).

„Crveni“ će završni deo priprema pred početak nove sezone u Mozzart Bet Superligi, koji je predviđen za 29. jul, obaviti u Kragujevcu, gde će odigrati još dve kontrolne utakmice. Prva je na programu već u subotu protiv užičke Slobode na „Čika Dači“.

Crvena zvezda 2 : 2 Novi Pazar
TSC 1 : 1 Vojvodina
Čukarički 2 : 1 Radnički 1923
Partizan 2 : 1 Voždovac