U komšiskom derbiju Donjeg Kopaonika i Jezera bodovi zasluženo ostali na ternu pokraj pošte

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

Fudbaleri Donjeg Kopaonika pobedile su komšije iz Zlatara retultatom 3:0 u vrlo zanimljivom meču. Prvi gol postigao je Nikola Raičević u 21, minutu na asistenciju Vilimonovića koji je oduzeo loptu gostima iz Zlatara uposlio brzonogog Jozića koji centaršutom pronalazi Raičevića, a ovaj glavom matira Radovića 1:0. Raičević je duplirao prednopst svoje ekipe u 29. minutu na asistenciju Lazića koji znalački gura loptu u prazan prostor protivnničkog šesnesterca, a Raičević šutem po zemlji u suprotni ugao i šalje loptu iza leđa golmana Radovića za 2:0.

Gosti iz Zlatara su posle dva primljena gola krenuli žustrije i veoma oštro i stvaraju šanse u pokušaju da dođu do preokreta, imali izgledne prilike preko mladog Ralića i Tomića koji nije iskoristio odličnu šansu sa pet metara zahvata loptu, ali golman Nedić hvata loptu bez većih problema. Tačku na pobedu domaćina stavio je Marjan Nikolić u 66. minutu koji postiže gol lob udarcem za pobedu domaće ekipe. Utakmicu je obeležilo fer i korektno navijanje za obe ekipe.

Donji Kopaonik - Jezero  3:0 (2:0)

Razbojna-Stadion Donjeg Kopaonika. Gledalaca:100. Sudija: Ljubiša Jakovljević (Kruševac). Strelci : Nikola Raičević u 21. i 29. minutu, Nikolić u 66.  minutu. Žuti  kratoni: Virijević (D.Kopaonik), Punoševac, Stevanović (Jezero). Igrač utakmice: Raičević.

Donji Kopaonik: Nedić, Jozić, Stošković , Nikolić, Raičević, Ž. Virijević (Milojević-), Lazić , Vilimonović, M.Virijević, Jevtić, Radmanović.

Jezero: Ml.Radović, Punoševac, Marković, Simić, Stevanović, Bogićević, Todorović, Tomić , Ma.Radović , Ralić, Vučković (Zbiljić-).

Donji Kopaonik 3 : 0 Jezero 2017
Mladost 1977 9 : 0 Ribnik
Kamenorezac 76 1 : 1 Borac
Poljoprivrednik 4 : 2 Velika Drenova
Stari Trstenik 2 : 3 Omladinac
Vinogradar 1 : 0 Mladost (T)