"Zemunelo" miriše na bulke

Duel dva tima sa vrha tabele počeo je pogotkom domaćih u 8. minutu iz prekida. Lakčević je izveo korner i na prvoj stativi pronašao Purića koji je loptu trzajem glave poslao iza leđa Nikolića.Igra u nastavku je rastrzana, a trener gostiju nezadovoljan izdanjem svojih pulena već u 26. minutu, nesvakidašnje, pravi trostruku izmenu. To mu međutim nije pomoglo, jer posle divne akcije Petrovića i Uroša Stojanovića ovaj potonji matira nemoćnog golmana Zvezdare.

Vrlo malo je nedostajalo domaćima da u 38. minutu stignu i do trećeg pogotka. Prodor i lepo ubačenu loptu od strane Petrovića u bekovskom stilu je zahvatio Kekić i sa desetak metara poslao iznad gola. Na odmor su otišli sa zalihom od dva gola prednosti.

U nastavku se igra rastrzano sa obe strane, među igrače se bespotrebno uvukla nervoza pa je sudija primoran da kartonima smiruje strasti. Prvo uzbuđenje je viđeno tek u 62. minutu Lekić je uputio šut na gol gostiju sa 13-14 metara, Nikolić je uspešno intervenisao. Dva minuta kasnije ipak nije mogao ništa, Lakčević ga je sa dvadesetak metara rezantnim udarcem savladao za 3:0.

Gosti se tek tada bude i u roku od šezdesetak sekundi prvo Grbović pogađa prečku sa preko 20 metara, a potom Hrnjaz sa ivice kaznenog prostora šutira tik kraj gola. Petrović je u 69. minutu mogao da kazni goste za promašaje, ali iako sam sa nekih 12 metara slabo cilja i loptu šalje pored stative.

Posle mrtvih dvadesetak minuta u nastavku šanse se ređaju kao na traci, Hrnjaz u 72. minutu sa 7-8 metara pogađa prečku, još jednom okvir gola spašava domaće. Potom u 75. minutu Lakčević izlazi sam pred golmana gostiju koji mu brani šut sa 5-6 metara razdaljine.

Odbrane su u ovom periodu utakmice totalno popustile. U 81. minutu i Stanković izlazi sam pred Nikolića, ali umesto u gol izabrao je da loptu pošalje na zaštitnu ogradu. Poslednju priliku na meču sam sebi je stvorio kapiten gostiju Petrović predriblavši dva igrača protivničke odbrane, ali kada se našao ispred Gočmanca šutirao je pravo u njega.

Više nego zalužena pobeda "optičara" možda je izražena previsokom razlikom, gosti sa Bulbuldera su se kasno probudili i počeli da igraju. Teleoptik u narednom 26. kolu ide do obližnjih Dobanovaca, a Zvezdara ugošćuje Ušće Novi Beograd.

TELEOPTIK - ZVEZDARA 3:0 (2:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Lakićević Nenad. POM.SUDIJE: Raščanin Aleksa i Majstorović Marko. STRELCI: Purić 8, U.Stojanović 30. i Lakčević 64.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Čermelj, Kekić, Purić i Lakčević (Teleoptik), Milićević, Grbović i S.Milanović (Zvezdara).

TELEOPTIK: Gočmanac, Stanković, Kekić, U.Stojanović, Subotić, Purić, Čermelj (Đurić), Lekić (Simović), Lakčević (Knežević), Petrović (L.Stojanović), Krstić.

ZVEZDARA: Nikolić, Zvizdić (Janković), Rak (Hrnjaz), Sarić, Milićević (N.Milanović), Beriša, Vukićević  Vuković (Grbović), Karić (S.Milanović), Đorđević, Todorović.

Jedinstvo 0 : 0 Budućnost
Zemun 2 : 0 Studentski grad
Radnički (O) 0 : 0 BSK Borča
Torlak 0 : 5 OFK Beograd
Brodarac 1 : 1 BASK TEK
Prva iskra 3 : 1 Sinđelić