21.04.2023 Bane Josimov

Evrogol Todorovića za radost Vrščana

Detalj sa meča - foto: prvaliga.rs

Vrščani su takmičenje u plej-autu počeli važnim trijumfom protiv Kruševljana u čvrstoj utakmici, sa malo prilika i uzbudljivom završnicom.

Prvo poluvreme ljubitelji fudbala neće dugo pamtiti jer se praktično ništa nije dogodilo ispred oba šesneaseterca. Bilo je nekoliko pokušaja igrača OFK Vršca, najbliži vođstvu bili su u 37. minutu kada je posle udarca Pavlova, lopta fijuknula preko prečke Savićevog gola.

Međutim, drugo poluvreme obilovalo je uzbuđenjima. Najbolji strelac Vrščana, Pavlov, bio je konstantna pretnja odbrani Trajala, a prvu priliku u nastavku imao je u 53. minutu kada je golman Savić za delić sekunde bio brži i hrabrom intervencijom sprečio pogodak. Samo minut kasnije udarac je oprobao Andrić, Savić je bio na mestu.

U jeku ofanzive OFK Vršca, gosti su iz jednog od retkih napada došli do vođstva. Mijailović je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, Graonja je neoprezno startovao i napravio prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran izvođač penala bio je rezervista Golubović, 0:1.

Radost gostiju trajala je samo do sledećeg napada OFK Vršca. U 64. minutu akciju je počeo Lazevski, Ognjen Ilić je preciznom dijagonalom pronašao imenjaka Todorovića, usledio je odličan centaršut, Jevgen Pavlov je maestralno reagovao i zatresao mrežu Kruševljana, 1:1.

U 74. minutu OFK Vršac je imao stopostotnu šansu da povede. Bila je to akcija u dva poteza. Lazevski je dubinskim pasom spojio sa golom Pavlova, ali je njegov precizan udarac čudesno odbranio Savić. Pavlov je još dva puta pokušavao, u 75. minutu volej udarcem, a u 88. minutu posle centaršuta Braunovića.

U prvom minutu nadoknade vremena Krstić je srušio Pavlova na samoj ivici šesneasetrca i opravdano dobio crveni karton kao poslednji igrač odbrane, a onda je usledila magija Ognjena Todorovića. Golom za špice sportskih tv emisija doneo je erupciju radosti Vrščana i važne bodove u borbi za opstanak.

U sledećem kolu OFK Vršac gostuje ekipi Loznice, a potom će biti dva puta uzastopno domaćin na Gradskom stadionu, najpre ekipi Rada, potom i Mačvi.

OFK VRŠAC - TRAJAL 2:1 (0:0)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 800, sudija: Miroslav Milenković (Beograd), strelci: Pavlov u 64. i Todorović u 90+1. minutu za OFK Vršac, Golubović u 63. minutu iz jedanaesterca za Trajal, žuti kartoni: Andrić, Diuf (OFK Vršac), Golubović (Trajal), crveni karton: Krstić (Trajal) u 90. minutu.

OFK VRŠAC: Andrijanić, Petrić, Diuf, Tasić (od 90. V. Blagojević), Graonja (od 81. Parađina), Todorović (od 90. Čejić), Lazevski, Ilić, Stanisavljević (od 71. Braunović), Pavlov, Glavinić (od 46. Andrić).

TRAJAL: Savić, Stojanović (od 46. Jović), Krstić, Mijailović, Savić (od 79. Janjušević), Aleksić, Punoševac, Sredojević, Rašković (od 90. Punoševac), Pavlović (od 79. Milošević), Dobrosavljević (od 46. Golubović).

Autor: Bane Josimov

GFK Sloboda 3 : 0 Loznica
OFK Vršac 2 : 1 Trayal
Mačva 0 : 2 Zlatibor
Metalac 4 : 1 Rad