Studenti pali na ispitu iz brodarstva

Posle vodećeg dvojca Zemuna i OFK Beograda, Studentski grad i Brodarac su osvojili najviše bodova ovog proleća. To se naročito odnosi na ekipu koju predvodi ambiciozni direktor Nebojša Stanković koja je uz pet pobeda zabeležila samo jedan poraz i od borbe za opstanak ušla u zonu komfora.

Novobeogradski dvoboj kraj stare bežanijske crkve počeo je šansom gostiju u 12. minutu. Stajković je po desnom krilu pobegao odbrani domaćih i uputio prizeman centaršut na par metara od druge stative, Jovanović je bio kratak za delić sekunde loše je zahvatio loptu pa je ona završila pored gola. Mogao je i domaćin u 21. minutu do gola. Stefanović je izveo slobodan udarac sa 18 metara lopta je pogodila živi zid i vratila mu se, on je još jednom šutirao, ali je prebacio okvir gola za koju desetinu centimetara.

Domaći su bolju igru krunisali u 39. minutu golom iz prekida. Paunović je izveo korner, Kožović bio najviši u skoku i glavom sa 7 metara loptu poslao iza leđa nemoćnog Ganića. Na odmor se otišlo minimalcem "studenata".

Samo što se krenulo u drugom poluvremenu već je 1:1. Tabaković se našao sam pred golmanom domaćih i rutinski ispod njega loptu poslao u gol. Mogli su brzo domaći da uzvrate, ali je strahovit šut Šljukića u 54. minutu sa 18 metara završio iznad prečke.

Kazna za promašaj je brzo stigla domaće. Stefanović je neoprezno u svom kaznenom prostoru srušio Maljukana u 56. minutu, a odgovornost i sigurnu realizaciju na sebe je preuzeo Tabaković. Desio se potpuni rezultatski preokret za svega 12 minuta igre u nastavku.

Studentski grad ne liči na sebe, kao da je druga ekipa istrčala na teren u nastavku, Brodarac je zagospodario sredinom terena. Gosti su rutinski odradili meč do kraja i zasluženo uzeli tri boda koja ih ostavljaju pri samom vrhu tabele. Mogao je Stajković u trećem minutu nadoknade da postigne i treći pogodak, izašao je sam pred gol domaćih i pokušao da lobuje Bojovića, ali ga je ovaj nadmudrio. Sledećeg vikenda na programu je 23. kolo, Studentski grad će biti gost Torlaka na Adi Ciganliji, dok će Brodarac imati duel sa BSK Borčom kod kuće.

STUDENTSKI GRAD - BRODARAC 1:2 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Tomić Đorđe. POM.SUDIJE: Đorđević Ratko i Milanović Stefan. STRELCI: Kožović 39.min (St.grad), Tabaković 47. i 57.min (k.u.) (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Stefanović i Paunović (St.grad), Jovanović, Tabaković, Tejić i Marjanović (Brodarac).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Stefanović (Miketić), Krstović, Kožović, Popadić, Šljukić (Đurđević), Paunović, Pavlović, Ramović (Mrđenović), Džodan (Gavrilović).

BRODARAC: Ganić, Adžić, Marjanović, Ilić, Tabaković (Đilas), Pepić (Milošević), Jovanović (Tejić), Maljukan (Sretenović), Miljković, Ćorović, Stajković.

Budućnost 2 : 1 Borac
Sinđelić 1 : 0 Zvezdara
BASK TEK 2 : 2 Teleoptik
OFK Beograd 2 : 0 Ušće Novi Beograd
BSK Borča 0 : 1 Prva iskra
Studentski grad 1 : 2 Brodarac