Torlak
Budućnost

Studenti pali na ispitu iz brodarstva

14.04.2023 H.D.Vujanović

Posle vodećeg dvojca Zemuna i OFK Beograda, Studentski grad i Brodarac su osvojili najviÅ”e bodova ovog proleća. To se naročito odnosi na ekipu koju predvodi ambiciozni direktor NebojÅ”a Stanković koja je uz pet pobeda zabeležila samo jedan poraz i od borbe za opstanak uÅ”la u zonu komfora.

Ā

Novobeogradski dvoboj kraj stare bežanijske crkve počeo je Å”ansom gostiju u 12. minutu. Stajković je po desnom krilu pobegao odbrani domaćih i uputio prizeman centarÅ”ut na par metara od druge stative, Jovanović je bio kratak za delić sekunde loÅ”e je zahvatio loptu pa je ona zavrÅ”ila pored gola. Mogao je i domaćin u 21. minutu do gola. Stefanović je izveo slobodan udarac sa 18 metara lopta je pogodila živi zid i vratila mu se, on je joÅ” jednom Å”utirao, ali je prebacio okvir gola za koju desetinu centimetara.

Domaći su bolju igru krunisali u 39. minutu golom iz prekida. Paunović je izveo korner, Kožović bio najviÅ”i u skoku i glavom sa 7 metara loptu poslao iza leđa nemoćnog Ganića. Na odmor se otiÅ”lo minimalcem "studenata".

Samo Å”to se krenulo u drugom poluvremenu već je 1:1. Tabaković se naÅ”ao sam pred golmanom domaćih i rutinski ispod njega loptu poslao u gol. Mogli su brzo domaći da uzvrate, ali je strahovit Å”ut Å ljukića u 54. minutu sa 18 metara zavrÅ”io iznad prečke.

Kazna za promaÅ”aj je brzo stigla domaće. Stefanović je neoprezno u svom kaznenom prostoru sruÅ”io Maljukana u 56. minutu, a odgovornost i sigurnu realizaciju na sebe je preuzeo Tabaković. Desio se potpuni rezultatski preokret za svega 12 minuta igre u nastavku.

Studentski grad ne liči na sebe, kao da je druga ekipa istrčala na teren u nastavku, Brodarac je zagospodario sredinom terena. Gosti su rutinski odradili meč do kraja i zasluženo uzeli tri boda koja ih ostavljaju pri samom vrhu tabele. Mogao je Stajković u trećem minutu nadoknade da postigne i treći pogodak, izaÅ”ao je sam pred gol domaćih i pokuÅ”ao da lobuje Bojovića, ali ga je ovaj nadmudrio. Sledećeg vikenda na programu je 23. kolo, Studentski grad će biti gost Torlaka na Adi Ciganliji, dok će Brodarac imati duel sa BSK Borčom kod kuće.

STUDENTSKI GRAD - BRODARAC 1:2 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Tomić Đorđe. POM.SUDIJE: Đorđević Ratko i Milanović Stefan. STRELCI: Kožović 39.min (St.grad), Tabaković 47. i 57.min (k.u.) (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Stefanović i Paunović (St.grad), Jovanović, Tabaković, Tejić i Marjanović (Brodarac).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Stefanović (Miketić), Krstović, Kožović, Popadić, Šljukić (Đurđević), Paunović, Pavlović, Ramović (Mrđenović), Džodan (Gavrilović).

BRODARAC: Ganić, Adžić, Marjanović, Ilić, Tabaković (Đilas), Pepić (MiloÅ”ević), Jovanović (Tejić), Maljukan (Sretenović), Miljković, Ćorović, Stajković.