Miris "bulki" nije opio "sokolove", izvukli remi sa igračem manje

Zvezdara je katastrofalno otvorila drugi deo sezone, iz pet utakmica uzela je tek bod i sa prvog skliznula na četvrto mesto. Imaju 33 boda kao i njihov današnji protivnik sa Careve ćuprije koji se zbog bolje gol razlike nalazi na stepeniku više.

Utakmica je tvrda i ne toliko lepa za gledanje, bez dešavanja do 19. minuta kada je golman gostiju Knežević sjajno odbranio šut Vukovića sa 16-17 metara. Agilni Đokić iz gostujuće ekipe je izvratio u 32. minutu šutem sa oko 20 metara, međutim lopta je završila pored stative.
Na isteku 40. minuta Bjelanović je u svom kaznenom prostoru oborio beka domaćih Raka, za sudiju nije bilo nedoumice, pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač je kapiten Đorđević, Zvezdara od 41. minuta vodi i na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

Drugo poluvreme takođe protiče u borbenoj, ali tehnički ne toliko doteranoj igri. Gosti su od 62. minuta ostali sa deset igrača, zbog drugog žutog kartona isključen je Andić. Tim činom je trebao biti olakšan put ka pobedi domaćeg tima.

Najbolji igrač domaćih Đorđević je mogao u 79. minutu da overi pobedu, našao se na desetak metara iskosa, ali nije najbolje nanišanio pa je lopta završila iznad gola. Gosti do izjednačenja i zasluženog boda stižu u 90. minutu, a strelac je bio rezervista Andrić. Treba im čestitati na borbenosti i istrajnosti iako su dobar deo nastavka igrali sa igračem manje u polju.
Zvezdara u sledećem kolu gostuje Sinđeliću, a BASK TEK na svom bunjištu dočekuje Teleoptik.

ZVEZDARA - BASK TEK 1:1 (1:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Rajović Marijana i Pjevović Branislav. STRELCI: Đorđević 41.min (k.u.) (Zvezdara), Andrić 90.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Janković, Milanović i Đorđević (Zvezdara), Andić, Gavrilović, Jovanović i Stojanović (BASK). CRVENI KARTON: Andić 62.min (drugi žuti) (BASK).

ZVEZDARA: Manojlović, Zvizdić, Rak, N.Milanović (Sarić), Milićević, S.Milanović, Gusnić, Vuković (Dragojlović), Janković, Đorđević, Todorović.
BASK TEK: Knežević, Bjelanović (Avramović), Karišik, Jovanović (Novitović), Andić, Gavrilović, Pavlović, Đokić (Rašković), Radlovački (Andrić), Šalipur (Stojanović), Lukić.

Radnički (O) 3 : 0 Budućnost
Torlak 1 : 2 Zemun
Brodarac 0 : 0 Jedinstvo
Prva iskra 1 : 2 Studentski grad
Ušće Novi Beograd 1 : 0 BSK Borča
Teleoptik 1 : 1 OFK Beograd