Poraz Vožda u kvalitetnoj proveri od Slobode iz Tuzle

Fudbaleri Voždovca poraženi su od ekipe Slobode iz Tuzle, rezultatom 1:2 (1:2), u drugoj prijateljskoj utakmici koja je odigrana danas na Krovu. Domaći tim je stigao do vođstva u 12. minutu pogotkom Alekse Matića. Gosti su preokrenuli golovima dvostrukog strelca Adija Alića u 28. i 38. minutu susreta.

Gost je utakmicu počeo u sastavu: Erić, Hadži-Beganović, Devedžić, Šubert, Čivić, Kurtalić, Varešanović, Vranješ, Bekić, Maksimović, Alić.

Domaćin je utakmicu počeo u sastavu: Katić, Mijailović, Joković, Zečević, Đorđević, Medić, Matić, Ivezić, Lazarević, Pantović, Kadrić.

Prvi je golu Slobode pripretio mladi Lazarević, udarcem iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan. Dva minuta kasnije Pantović je napravio odličan solo prodor po levoj strani, predriblao nekoliko protivničkih igrača, ali je golman rivala zaustavio njegov udarac i izbacio loptu u korner.

Prvi udarac iz ugla za Zmajeve izveo je Mijailović, ali malo je nedostajalo da neko od saigrača preusmeri loptu u mrežu. Voždovac je u 12. minutu stigao do vođstva preko Alekse Matića. Pantović je uputio dobar centaršut sa levog boka,  pronašao vezistu koji je utrčao iz drugog plana i udarcem glavom matirao golmana gostiju.

Malo je falilo da domaći dupliraju prednost u 16. posle šuta Mijailovića iskosa sa desne strane sa nekih 18 metara, ali golman Slobode je dobro intervenisao. Dva minuta kasnije, odličnom odbranom se istakao Katić. Usledio je desetominutni period kada se najveća borba vodila na sredini terena, a golman Voždovca se istakao novom intervencijom u 27. minutu.

Sloboda je došla do izjednačenje u 29. minutu kada je Adi Alić realizovao kontranapad svog tima. Minut kasnije izblokirani su pokušaji Mijailovića i Medića. Prvi žuti karton zaradio je 35. minutu fudbaler gostiju Amir Bekić. Ekipa iz Tuzle je u 38. minutu došla do preokreta novim golom Adija Alića, koji je savladao Katića posle odbitka nakon odbrane mladog golmana. Javnu opomenu zaradio je Dušan Joković.

Pantović je oprobao udarac u 44. minutu, ali nije bio precizan. Na samom kraju prvog dela igre, prečka je bila saveznik Zmajeva nakon pokušaja iz daljine jednog igrača Slobode.

Šef stručnog štaba Slobode, gospodin Danijel Pranjić, na poluvreme u je promenio svih 11 igrača, a u nastavku su zaigrali Bukvić, Jusić, Saletović, Mešić, Osmanković, Pervan, Vošnjak, Osmić, Delić, Husejinović, Komazec.

Strateg domaćih, gospodin Nikola Puača, od starta drugog dela igre šansu je dao Burmazu umesto Kadrića i Đuričiću umesto Mijailovića.

Zaigrali su u nastavku dosta angažovanije igrači kluba sa Dušanovca, a prvu priliku imali su domaći posle uigrane akcije nakon slobodnog udarca koji je izveo Lazarević. U 52. minutu Pantović je izborio novi korner. Šest minuta kasnije Burmazu je dobro prošao po desnoj strani, međutim, nije uspeo da ugrozi gol gostiju.

U 65. minutu viđena je nova promena u taboru beogradskog kluba, Pantović je mesto na terenu prepustio Stoisavljeviću. Joković je u 70. minutu požrtvovanost reakcijom sprečio Slobodu da poveća prednost. Šansu na ovoj utakmici dobio je i Ajdinović, umesto Medića. Pet minuta kasnije pripretio je Lazarević, čiji šut je završio preko gola.

Imali su igrači kluba iz Zaplanjske dobar kontranapad u 79. minutu susreta, ali je malo nedostajalo da Burmaz spoji sa golom Ajdinovića. Do kraja susreta domaći fudbaleri su vršili konstantan pritisak ne bi li došli do prilike za pogodak i preokret, međutim, nisu uspeli u toj nameri.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, izneo je svoje utiske nakon meča.

"Rezultat je uvek važan, ali ova provera protiv ekipe iz elitnog ranga druge države je uprkos rezultatu bila veoma dobra za nas i jedno novo iskustvo za naše mlade fudbalere. Dali smo šansu igračima kojima su bili potrebni minuti na terenu i koje smo vraćali iz povrede. Videli smo neke stvari koje već radimo kvalitetno, kao i neke koje treba da unapredimo i ovaj meč će nam poslužiti u nameri da budemo još bolji" rekao je strateg Voždovca.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor