Bodovi ostali kraj Save

Susret dva kluba iz zlatne sredine odigran je u visokom intezitetu. Rasterećeni oko borbe za plasman pokazali su dopadljiv fudbal. Prvu izrazitu priliku domaći pretvaraju u gol u 16. minutu. Volej Pepića sa ivice kaznenog prostora završio je od prečke u mreži Voše.

Igrao se 20. minut kada je Pepić pogodio u trepavicu Vranješa, ali ovaj sa 5 metara loptu šalje tik pored stative gola gostiju. Moglo je lako biti 2:0 za Brodarac. Domaći nastavljaju sa inicijativom, prodor Čupića zamalo nije rezultirao pogotkom u 30. minutu, odbrambeni igrači Vojvodine su sa gol crte izbacili loptu u polje i odbranili svoju mrežu. Što se Novosađana tiče samo su Janjić i Kovačev u prvih pola sata sa nekih dvadesetak metara oprobali da savladaju domaćeg golmana Ganića, ali je u oba slučaja lopta završila u njegovom naručju.

Gosti sjajnu priliku da izjednače ne koriste u 41. minutu, ubačenu loptu sa strane Bjelajac nije uspeo da pošalje u okvir gola sa svega nekoliko metara udaljenosti. Kad se sve sagleda domaći na odmor odlaze sa zasluženom prednošću.

Igrači Vojvodine puno ofanzivnije kreću u nastavku, mada do prve prilike stižu domaći. Zečević je u 53. minutu sa nekih 12 metara loptu poslao visoko iznad gola gostiju i prokockao priliku da duplira prednost. U 64. minutu posle dosuđenog prekršaja za goste, golman Vojvodine Borak je napucao loptu u Zečevića koji je poklon iskoristio i povećao na 2:0. Gosti su imali primedbe da napadač Brodarca nije bio udaljen 9 metara od mesta prekršaja, ali sudija je ostao pri stavu da je pogodak postignut na regularan način.

Zatim Tabaković u 74. minutu igra rukom u svom šesnaestercu i to je penal za goste. Šansu da svoj tim vrati u meč nije propustio Bjelajac poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. Mogao je posle par minuta Sukačev da poravna rezultat, ali je iz blizine šutirao pravo u golmana Ganića. Gosti se upinju iz sve snage ne bi li izjednačili, golman domaće ekipe se istakao u 85. minutu odbranivši udarac glavom Čutovića sa 6-7 metara.

Tri vredna boda ostala su kraj Save, a nazaslužniji za to je golmana Brodarca Ganić. Prvenstvo se zbog nastupa reprezentacije nastavlja tek 1. aprila utakmicama 21. kola. Brodarac igra derbi sa prošlogodišnjim prvakom iza juga Marakane, dok je Vojvodina domaćin Čukaričkom.

BRODARAC - VOJVODINA 2:1 (1:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 80. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Božović Boško i Cvetković Ivan. STRELCI: Pepić 16. i Zečević 64.min (Brodarac), Bjelajac 75.min (k.u.) (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Milošević (Brodarac), Borak i Trninić  (Vojvodina).
BRODARAC: Ganić, Milojević (Borović), Vujetić, Milošević, Sretenović (Stevanović), Pepić (Atanasijević), Čupić (Tabaković), Vranješ, Lekić, Đokić, Dandada (Zečević).
VOJVODINA: Borak, Hromiš, Bukinac, Čutović, Kovačev, Pivaš, Bjelajac, Janjić (Trninić), Sukačev, Miletić (Kračun), Kostadinović.

RFK Grafičar 2 : 1 TSC
Partizan 4 : 0 Rad
Voždovac 2 : 2 Radnički (NB)
Čukarički 3 : 0 Radnički 1923
Brodarac 2 : 1 Vojvodina
IMT 1 : 2 Crvena zvezda