Slogina "luda" poslednja četvrtina

Dimitrius Andervud Slogin X faktor u meču sa Metalcem

Najbolja ekipa AdmiralBet KLS, valjevski Metalac došao je u goste Slogi koja je u usponu forme posle tri vezane pobede, od čega dve u ABA 2 ligi. Počelo je izjednačeno, sa naizmeničnim vođstvom i istim brojme grešaka. Ipak, gosti su delovalo svežije i brže, Moris je u tranziciji postigao lake poene, Luković gospodario pod oba koša i na tri minuta pre kraja prve čertvrtine Metalac je poveo 15-10. Andervud je sa šest vezanih poena, vratio egal, ali je tada na scenu stupio Ibrahim Durmo, trojka i asistencija za vođstvo gostiju od šest razlike,a Zoran Paunović je sa zvukom sirene postavio konačnih 18-22. Iako je Sloga bolje otvorila drugu četvrtinu poenima i odbranom Andervuda, Metalac je iskoristio dve greške u napadu domaćih, Petrović i Stamenić, pa je trojka Dafija i poeni kapitena Bajića doneli Valjevcima vođstvo 27-21. Sloga je ponovo prišla na koš zaostatka zahvaljujući odličnoj partituri Matovića, ali su dve neiskorišćene prilike da se pređe u vođstvo, kažnjene trojkom Morisa. Tako je Metalac čuvao prednost od dva do šest poena. Usledio je tajm aut sa klupe Metalca,a posle toga dve trojke postiže Marko Ilić i donosi lideru prvoligaškog karavana prvi put devet poena prednosti 38-29. Na veliki odmor Metalac je otišao sa najčešćom prednošću šest poena, 42-36. Ako je u prvom poluvremenu još i bilo izjednačeno, u nastavku Metalac je dotukao „bele“. Serijom poena Dafija, Durma i Lukovića, Valjevci su stigli do ubedljivog vođstva, u jednom trenutku 18 poena razlike. Kako je Sloga odigrala ovaj deo meča, krajnjih 65-53 posle 30 minuta igre je odličan rezultat za domaće. Početak poslednje četvrtine je bio odličan za Slogu, dve trojke Simeunovića i zakucavanje Andervuda podiglo je publiku na noge,a Sloga je smanjila prednost rivala na 61-67. I tu domaći nisu stali. Agresivna odbrana, vatrena podrška sa tribina, serija poena i neverovatno, Sloga dolazi do vođstva. Mladi Bogdan Petrović je sa 2+1 doneo „belima" 72-71 i čekalo nas je više nego uzbudljivih pet minuta. Uroš Luković je u tim trenucima doživeo povredu zbog čega je morao van igre, zamenio ga je Simanić koji je serijom poena sa linije penala održavao Metalac u blagom vođstvu. Ipak, Andervud, Slogin X faktor, uspeva da probije čvrstu odbranu Valjevaca i uz dodatno bacanje donosi Slogi vođstvo 82-81, do kraja meča 2 minuta. To kako je Sloga odigrala poslednjih deset minuta teško može da se prepriča, ali kada je Čekić zakucao na 6 sekundi pre kraja za 88-83 u dvorani je nastao haos. Sloga je odbranila domaći teren i srušila lidera. Junački!

Zoran Paunović pogađa koš Metalca

SLOGA – METALAC 88 – 83 (18-22, 18-20, 17-23, 35-18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Juras, Ninković, Hadžić

SLOGA: Kalil, Paunović 10, Petrović 3, Stajčić 9, Savić, Matović 9, Andervud 25, Čekić 4, Bojanić, Simeunović 21, Stamenić 6

METALAC: Bajić 4, Dafi 17, Ilić 8, Simanić 5, Stefanović 3, Šešlija, Moris 13, Durmo 10, Janković, Teofilović, Luković 20, Islamović 3