VFL Jug: Donji Srem 2015 - Železničar 1:3

Posrtanje pećinačkog zonaša

Početni minuti utakmice pripali su domaćinu, a šanse „za nešto više“ propustili su Vukmanović u 3. odn. Đurić u 10. minutu. Samo par minuta kasnije, Vučković je, praktično, sam sebi stvorio priliku koju koristi i to je 0:1. Prednost Železničara udvostručena je u 28. minutu: iskusni Kaurin ulazi s boka u kazneni prostor Donjeg Srema 2015 i kada su svi očekivali da će proigrati nekog od saigrača, usledio je precizan šut. Jelača uspeva da zahvati lotu, ali ne i da je izbije iz gla. Domaćin se „vraća u igru“ u 37. minutu: posle ubačene lopte pred gol Petkovića, najviši u skoku je bio Vuk Ljubojević, i dobro odmerenim udarcem glave, šalje loptu u mrežu. Posle gola Kaurina u 49. minutu sve dileme oko pobednika su bile razrešene.

Posle novog poraza, pećinački zonaš se nalazi i dalje u rezultatskoj jrizi i na nezavidnom položaju na tabeli. S druge strane, Železničar se s tri nova boda „vratio na pravi kolosek“.

PEĆINCI. Igralište: SC „Suvača“. Gledalaca: 250. Sudija: Nikola Vukmanović (Novi Sad). Strelci: V. Ljubojević u 37. minutu za Donji Srem; Kaurin u 28. i 49. i Vučković u 12. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Krneta, Perišić i Omega (Donji Srem 2015), Trbović (Železničar).  Igrač utakmice: Dragomir Kaurin.

DONjI SREM 2015: Jelača, Krneta, Perišić (od 46. Jurišić), Kokar (od 46. A. Ljubojević), Đurić, Ješić (od 63. Dević), Maksimović, V. Ljubojević (od 63. Vladisavljević), Vukmanović, Omega, Rudan (od 46. Marković).

ŽELEZNIČAR: Petković, Grković, Bosnić (od 90+2 Umičević), Branković, Radišić, Osman, Milojević, Trbović, Kaurin (od 77. Sokolović), Sudžum, Vučković (od 90+1 Desančić).

Slavija 2 : 0 Radnički (Š)
Sloga (E) 3 : 0 Šajkaš 1908
Donji Srem 2015 1 : 3 Železničar
Veternik 1 : 1 Index
Sloga (T) 5 : 1 Mladost (BJ)
Hajduk 2 : 0 Dunav