Vrlo važna pobeda za Dunav

Prvotimci Dunava zabeležili su vrlo važnu pobedu u 6.kolu Prve muške regionalne lige na uvek "vrućem" gostovanju nad ekipom Veternika rezultatom 76:85, po četvrtinama 08:17, 26:14, 23:30, 19:24. Dunav je odlično otvorio utakmicu i stekao prednost već u prvih nekoliko minuta igre. U drugoj četvrtini domaći nameću svoj ritam igre, prave preokret i na odmor odlaze sa prednošću 34:31. Košarkaši Dunava ponovo dolaze do svoje igre u drugom poluvremenu, brzo okreću rezultat u svoju korist ali ne uspevaju da naprave veću razliku i prelome utakmicu ranije, najviše zahvaljujući neshvatljivo velikom broju izgubljenih lopti. Domaći igrači koriste padove u igri Dunava i tri minuta pre kraja smanjuju razliku na -3 poena. Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani u poslednja dva minuta utakmice, košarkaši Dunava nisu dozvolili domaćinima da naprave potpuni preokret. Na kraju, zaslužena pobeda Dunava, iako teža nego što je trebalo, vrlo bitna za moral i samopouzdanje igrača. Sledeće subote Dunav će ugostiti Vojvodinu, sigurno jednu od najboljih ekipa u ligi.