Vojvođanska liga - Jug: Sloboda - Donji Srem 2015 2:0

Opštinski derbi u VFL - Jug

Zaslužena pobeda Slobocde u „opštinskoj derbiju“. Prvu (polu)priliku na utakmici imao je domaćin u 6. minutu, kada je Pilipović bio u sjajnoj poziciji , u srcu kaznenog prostora gostiju, ali u odsudnom trenutku nije uspeo da iskontroliše loptu. Najistureniji fudbaler zonaša iz Pećinaca, Kokir u 10. minutu, prima lotu na 18 metara od gola Devića, usledio je šut iz okreta, ali nedovoljno precizan da bi doneo promenu rezultata. Vukotić, povratnik u ekipu iz Donjeg Tovarnika u 32. minutu, iz neposredne blizine umesto mreže, pogađa Devića. Lopta se ponovo odbija do Vukotić: na sreću po goste, njegov šut je bio neprecizan. Pet-šest minuta kasnije Vukotić je ponovo „u centru pažnje“. Posle njegovog šuta, Dević kratko odbija loptu, prihvata je Pavlović i prosleđuje u mrežu.

U nastavak utakmice gosti ulaze malo agilnije i u 48. minutu Kokir, šutem iskosa, pokušava nešto više. Par minuta kasnije, Vukotić nadigrava svog direktnog čuvara Omegu, ulazi u kazneni prostor, ali idealnu priliku ne uspeva da „materijalizuje“. Ubačena lopte sa strane, u 75. minutu, pogađa Aćimova pred golom Slobode i zamalo da iznenadi Petrovića. Konačno, u 87. minutu, Omega u svom kaznenom prostoru na nepropisan način zaustavlja Milinkovića, te sudija bez razmišljana dosuđuje penal, koji iskusni Josimov „pretvara“ u gol za konačnih 2:0.

DONjI TOVARNIK. Igralište: FK Sloboda. Gledalaaca: 300. Sudija: Nemanja Bošković (Salaš Noćajski) 7. Strelci: Pavlović u 39. i Josimov u 87. minutu iz kaznenog udarca. Žuti kartoni: Terzić, Đuričić i Vukotić (Sloboda), Rudan, Đurić i Kokir (Donji Srem 2015).  Igrač utakmice: Nebojša Pavlović.

SLOBODA: Petrović, Glišić, Kuburović, Josimov, Terzić ( od 85. Lazarević), Antić, ( od 61. A. Pavlović), Kobiljski, N Pavlović, Đuričić, Vukotić (od 85. Jošić), Pilipović od 69. Milinković).

DONjI SREM 2015: N. Dević, Rudan (od 57. Đorđev), Đurić, (od 64. Aćimov), Vukmanović, Vladisavljević, Marković, Kokir (od 57. Mrkela), Jurišić (od 64 Despinić), Omega, Maksimović, (od 46. Krneta), L. Dević.

Hajduk 3 : 1 Slavija
Radnički (NP) 0 : 1 Sloga (T)
GFK Sloven 0 : 1 Veternik
Sloboda 2 : 0 Donji Srem 2015
Jedinstvo 6 : 0 Sloga (E)
Dunav 2 : 1 Radnički (Š)