Holanđanke pobedom nad Srbijom izborile plasman na Evropsko prvenstvo u Španiji

Pred kvalifikacioni turnir u futsalu za žene u Vrnjačkoj Banji - foto: D.Ivanović

U Hali sportova u Vrnjačkoj Banji završen je zanimljiv pred kvalifikacioni turnir u futsalu za žene. Bilo je uzbudljivo gledaoci su uživali a devojke se borile na terenu da ostvare što bolji rezultat. U završnom delu turnira u prvoj utakmici Severna Irska je rezultatom 4:1 savladala Letoniju i osvojila treće mesto, reprezentativke Srbije i pored povoljnih prilika za pogodke nisu uspele da pobede favorizovane Holanđanke koje su bile srećnije i sigurnije i pobedile Srbiju sa 4:2 i tako se plasirale na Evropsko prvenstvo  koje će se održati iduće godine u Španiji.

’’Bila je ovo zaista fantastična utakmica, naše reprezentativke su se borile maksimalno. Danski sudija je u prvom poluvremenu drastično oštetio našu reprezentaciju jer za deset minuta nije dosudio ni jedan kazneni udarac mada je čak tri puta to mogao da uradi. Holanđanke su veoma brzo napravile pet faulova, naše devojke su brzo napravile pet faulova, grešile su u odbrani i Holanđanke su to iskoristile. Čestitke svim učesnicama na fer i korektnoj igri pobedniku isto tako srećno na Evropskom prvenstvu’’ - rekao nam je Vladan Đorđević Šilja iz Sportskog saveza Vrnjačke Banje.