Sremska liga: Železničar - Jadran 1:0

Železničar - Jadran

Novi sremskoligaški derbi u kojem je viđen samo jedan gol, uz nekoliko izglednih prilika i poluprilika.

Pre prvog zvižduka sudije Grbatinića, upriličena je mala svečanost na terenu. Predsednik Železničara Ognjen Bandulaja uručio je Marku Rakaru, dugogodišnjem prvotimcu inđijskog sremskoligaša, a od zimus članu Jadrana, prigodan poklon, ikonu Presvete Bogorodice Brzopomoćnice, kao znak zahvalnosti za sve učinjeno u dresu Železničara. Opšte je uverenje da su gosti bili ubedljiviji u uvodnim minutima. Ipak, prvu izgledniju priliku imao je domaćin u 20. minutu: upotrebljiv centaršutr iz ugla Jerkovića, ali Kaurin je uspeva da zahvati loptu pred golom Jadrana. Desetak minuta kasnije viđen je dugi napad Železničara, koji se završava nepreciznim šutem Brankovića. Par minuta pre kraja prvog poluvremena Kaurin se „spetnjao“ u neposrednoj blizini, danas raspoloženog za branjenje, Bašića.

Jadran je u 67. minutu ozbiljno pripretio: Pejić je bio neodlučan i sjan na prilika za 0:1 otišla je u nepovrat. Do promene rezultata dolazi 3-4 minuta kasnije: posle centaršuta domačina pred gol Jadrana, Cutraković promašuje loptu, te iskusni Jerković proigrava Vučkovića, kojem nije bilo teško da pošalje loptu iza leđa Bađića. Dakle, još jedna pobeda Železničara, uz „dosta muke“. Bez Trbovića i Bosnića, nije bilo „tečne igre“, kao u drugpm poluvremenu utakmice Hajduk (Beška) – Železničar. Igrač utakmice: Andrej Vučković.

INĐIJA. Sportsko – rekreativni centar „Leje“. Gledalaca: 150. Sudija: Stevan Grbatinić (Adaševci). Pomoćnici: Vladimir Blažon (Ruma) i Srđan Gavgić (Sremska Mitrovica). Delegat: Siniša Saranovac. Strelac: Vučković u 71. minutu. Žuti kartoni: Ljubinković, Vučković i Lukač (Železničar).

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Grković, Branković, Ninić, Vučković (od 88. Sokolović), Mrkela (od 55. Lukač), Jerković, Ljubinković, Kaurin (od 90. Sokolović), Sudžum, Dubajić.

JADRAN: Bašić, Blagojević, Pejić, Kojčinović (od 76. Krivokuća), Dragojević, Pekić (od 80. Georgijev), Živanović, Rakar, Igrač, Curaković, Spalović.