Mnogo golova u anemičnoj igri

Radost fudbalera Vojvodine posle prvog gola Bratislava Jelića - foto: V. Jankov

Uraganski početak Gradištanaca i već u sedmom minutu bilo je 2:0. Prvo je Bratislav Jelić iskoristi nespretnost golmana, a onda je Topić materijalizovao dobro ubacivanje pred gol. Potom su domaći fudbaleri nanizali seriju promašaja, što zbog dobrih odbrana Vujovića, što zbog svoje indolentnosti.

U nastavku, čak, pet golova. Gosti su bolje otvorili drugi deo igre i preko Kovača smanjili rezultat u 48, a tri minuta kasnije Stjepanović se nešto snažnijim startom izborio za loptu i proigrao Kudrića, koji je lako poentirao. U 69. minutu neuspela ofsajd zamka gostiju, što koristi Stjepanović i postiže gol za 4:1. Gosti iz Novog Žednika su olako došli do nova dva gola, jer je rezervni golman Vojvodine mladi Mladen Bošnjak dva puta pogrešio i na kraju pobeda domaćina samo sagolom razlike.

Vojvodina - Preporod 4:3 (2:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đprđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 50. Sudija: Ljudovit Dudok (Gložan). Strelci: V. Jelić u 4, Topić u 7, Kudrić u 51, Stjepanović u 69.minutu za Vojvodinu, a, Kovač u 48. i 85, Milić u 76. minutu za Preporod. Žuti kartoni: Kurušić, Vukelić, Damjanović (Prerorod).

Vojvodina: Babin – (od 52. Bošnjak 5), Soldat 6, Narandžić 7 (od 58. Tatić 6), Petrović 6, M. Jelić 6, D. Jelić 7 (od 46. Novaković 6), Pelengić 6,5, Prodanov 6,5 (od 46. Stjepanović 7), Kudrić 7, B. Jelić 7 (od 46. Rakovac 6), Topić 7.

Preporod: Vuković 6, Došlov 5, Bursać 6, Kurušić 5 (od 30. Srednik 5,5), Terzija 5, Kotaraš 6 (od 46 Damjanović 6), Čabrilo 5,5, Vukelić 5,5, Matijević 5 (od 56. Tači 6), Kovač 7, Šašić 5 (od 46 Milić 6).

Senta 2 : 0 Mladost (BP)
Mladost (T) 3 : 2 Bačka 1901
Bačka (P) 3 : 0 ČSK Pivara
Tavankut 3 : 0 Hercegovac
OFK Mladost APA 6 : 2 Njegoš
Vojvodina (BG) 4 : 3 Preporod