Poljoprivrednik odneo bod iz Dublja

Detalj sa utakmice u Dublju: Kamenorezac - Poljoprivrednik (foto: Dragan Ivanović)

Domaći Kamenorezac 76 propustio je priliku da na svom terenu u Dublju pobedi ekipu Poljoprivrednika iz Počekovine i tako poboljša bodovnu razliku na tabeli Druge rasinske okružne lige. Nerešen rezultat 1:1 poluvreme 0:0, bilo je ovo pretposlednje 14. kolo, a remi je domaćinu doneo trenutno 7. mesto sa 20 bodova, dok se ekipa Poljoprivrednika trenutno nalazi na 11. mestu sa 17 bodova.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji dubljana koji su se trudili da dođu do vođstva, ali su bili neefikasni u napadu. Gosti su pokušavali da nametnu svoj ritam igre u pojedinim momentima ali su i oni bili neefikasni, pa je ovaj deo susreta zavržen bez pogodaka 0:0. U nastavku domaći kreću u napad i u 47. minutu Darko Blagojević fintom vara protivničkog beka i golmana, i šalje loptu u mrežu za vođstvo domaćih 1:0. Gosti kreću u napade bez rezultata, a onda prekršaj nad njihovim napadačem i danas veoma dobar i nepristrasan sudija Bojan Milić pokazuje na slobodan udarac van šesnaest metara u 52. minutu. Odlično izveden slobodan udarac Ilije Egerića, golman domaćih Vladimir Petrović zakačio je loptu vrhom prstiju i ona se zakoprcala u njegovom levom gornjem uglu gola. Tako su gosti izjednačili rezultat na 1:1, do kraja susreta nepromenjena igra bez pogodaka ali uz provokacije od strane gostiju i nekoliko opomenutih igrača, dva iz Kamenorezca 76 i pet igrača gostiju.

U 67. minutu dolazi do međusobnog nesportskog duela domaćeg igrača Vladana Batočanina i igrača Poljoprivrednika Rajka Rakovca i sudija ih isključuje iz igre pokazavši im direktne crvene kartone. Još jedan crveni karton u 85. minutu zaradio je gostujući igrač Vladimir Obradović, koji je upućivao ružne i pogrdne reči glavnom sudiji Bojanu Miliću, kome su sa strana pomagali Vojin Janić i Matija Mladenović. Dužnost delegata profesionalno je obavio iskusni sportski radnik Goran Đonić, koji je u fudbalskom sportu prisutan 36 godina.

U narednom kolu dubljane očekuje težak susret u Milutovcu protiv vodeće ekipe na tabeli Poleta, a na kraju i odloženi meč sa Omladincem u Ugljarevu. Ekipa Poljoprivrednika u sledećem poslednjem kolu na svom terenu dočekuje ekipu Župski biseri iz Laćisleda.

Župski biseri 1 : 3 Vinogradar
Varvarin 2 : 2 Mladost
14. Oktobar 1 : 3 Garevina
Donji Kopaonik 3 : 0 Stari Trstenik
Ribnik 0 : 3 Velika Drenova
Jezero 2017 2 : 2 Borac
Omladinac 1 : 1 Polet 57
Kamenorezac 76 1 : 1 Poljoprivrednik