"Optičari" lagano do pobede protiv Leštana

Nije Teleoptik ni nalik prošlosezonskom timu koji je žario i palio Srpskom ligom "Beograd", igra promenljivo i sa puno oscilacija. Na drugoj strani gosti iz Leštana su i pre početka sezone važili za jednog od pretendenata za selidbu u niži rang.

Obe ekipe su oprezno otvorile meč, na prvu priliku se čekalo sve do 15. minuta. Filip Čermelj se iznenada našao sam pred golom Leštana, ali je sa svega 7-8 metara loptu poslao visoko iznad gola. Pokušao je i Brnović u dva navrata šutevima sa oko 18 metara, ali se golman Jovanović nije dao iznenaditi. Čermelj i u 23. minutu ima sjajnu priliku, ali njegov šut sa desetak metara, Jovanović na volšeban način brani.

Igrao se 26. minut kada je Josipović oborio sa leđa Raškovića u svom kaznenom prostoru, sudija Tomić se nije dvoumio pokazavši na kreč. Lopti je prišao Minić, šutirao snažno, ali samo do desne stative. Tako je i ova šansa otišla u nepovrat. Potom Rašković u 32. minutu pogađa prečku udarcem glave sa 10 metara, bila je to još jedna neiskorišćena šansa Optičara.

Iako domaći konstantno napadaju, lopta nikako neće u mrežu gostiju, a golman Jovanović u 39. minutu zaustavlja šuteve Radića, a potom i Minića iz neposredne blizine i nazaslužniji je što se na odmor otišlo bez golova.

Teleoptik nastavlja i u drugom poluvremenu sa atacima ka golu Leštana, a prvu izglednu šansu ima Blagojević u 51. minutu kada šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala iznad prečke. Dimić na drugoj strani po prvi put ima šansu za goste, njegov šut sa desetak metara je odbranio Čukuranović, samo minut kasnije.

Radić je u 53. minutu prošao kao vihor po boku i stigavši na 7-8 metara od gola gostiju šutira, po treći put danas okvir gola spašava goste. U 54. minutu najzad gol za Teleoptik. Minić je sam ispred Jovanovića, šutira pravo u njega, lopta mu se ponovo odbija i on je šalje do prečke, na 5 metara od gola je Brnović i šutira u prazan gol za 1:0. Dva minuta kasnije Jovanović je odbranio Brnovićev šut iz bliizine odbivši kratko loptu, natrčao je Rašković i zakucao u gol za 2:0. Blic krig Teleoptika i sasvim zasluženo vođstvo do kog su mogli mnogo ranije doći.

Rezervista Đurić u 69. minutu postiže i treći gol za domaće. Šutirao je sa oko 20 metara, golman Jovanović je loptu zaustavio na liniji ili iza nje, po mišljenju pomoćnog sudije Rajović Marijane iza, pa je glavni sudija pokazao na centar. Uzaludni su bili protesti gostujućih igrača, odluka nije promenjena. Najlepša akcija na utakmici je viđena u 82. minutu, akteri su bili Radić i Mugoša, a realizator Lekić za četvrti gol Optičara. Tačku na susret stavio je brzonogi Đurić svojim drugim pogotkom danas u 88. minutu, postavivši konačnih 5:0.

Teleoptik naredne nedelje ide u obližnji Surčin, dok Leštane na svom bunjištu dočekuje još jednog davljenika TEK Slogu.

TELEOPTIK - LEŠTANE 5:0 (0:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 60. GL.SUDIJA: Tomić Đorđe. POM.SUDIJE: Jeremić Milan i Rajović Marijana. STRELCI: Brnović 54, Rašković 56, Đurić 69. i 88. i Lekić 82.min (Teleoptik) ŽUTI KARTONI: Purić, Jovanović i Stakić (Teleoptik), Golović, Dimić, Jovanović i Pavić (Leštane).

TELEOPTIK: Čukuranović, Stakić, Grković (Đurić), M.Čermelj (Blagojević), Jovanović, Purić, Brnović (Lekić), Rašković (Lazić), Minić (Mugoša), F.Čermelj, Radić.

LEŠTANE: Jovanović, Stegnjaja (Tišma), Golović, Rajković, Đorđev, Mačinković, Dimić (Jolić), Daraboš (Pavić), Josipović, Mitrović (Radovanović), Dokić (Stanimirović).

BASK 2 : 2 Radnički (NB)
Prva iskra 2 : 1 Jedinstvo
Teleoptik 5 : 0 Leštane
TEK Sloga 0 : 1 Studentski grad
OFK Beograd 2 : 1 Ušće Novi Beograd
Borac 0 : 2 Zvezdara