06.11.2021 facebook.com/fkbackasubotica

Novi trijumf Bačke 1901 kraj Somborske kapije

Odličan fudbal u prvom poluvremenu. Gosti su zaigrali vrlo otvoreno i ofanzivno. Nagrada je stigla već u 11. minutu, nakon greške domaće odbrane. Potom Bačka 1901 preuzima tok igre u svoje ruke. Iskusni Rajkovača u 21. minutu i mladi Malenčić u 25. minutu preokreću rezultat u svoju korist i na pauzu odlaze sa zasluženim vođstvom.

U nastavku meča ponovo smo videli dominaciju petrovčana, međutim defanzivci Bačke 1901 su to dobro osujetili. Crveno-beli su igrali vrlo mudro i organizovano pa su bili neprestalna pretnja po gol Mladosti. Prava je šteta što u ovom delu utakmice nismo videli pogodak. Bačka zasluženo osvaja bodove i nastavlja niz od šest uzastopnih pobeda

BAČKA 1901 - MLADOST (B.P) 2:1 (2:1)

Stadion kraj somborske kapije. Gledalaca:50. Strelci: 0:1Trojanović 11’, 1:1 Rajkovača 21’, 2:1 Malenčić 25’. Delegat: Milan Stanković (Odžaci). Sudija: Predrag Mrđenović (Vrbas); I Pomoćnik: Veselin Erdeljan (B.G); II Pomoćnik: Vukašin Cvetković (Vrbas). ŽK: Đurović (Bačka) Fabri, Beronja (Mladost).

BAČKA 1901: Studen, Đurović, Kiš, Simić, Mezei, Žiža, Rajkovača, Anđić, Malenčić (78’ Bogojević), Glišović, Nenadović (59’ Pavić)

MLADOST (B.P): Lenja, Ožvat, Beronja, Brajković, Trojanović, Stojisavljević, Zorić, Rupar, Fabri (76’ Antonić), Čiep (55’Šproh), Đokić.

Izvor: facebook.com/fkbackasubotica

Krila Krajine 0 : 0 Senta
Bajša 2 : 3 Stanišić
Sloga 2 : 6 Vojvodina (BG)
Preporod 2 : 2 OFK Mladost APA
Njegoš 0 : 1 Tavankut