Bačka sa igračem manje do boda na Novom Beogradu

IMT je letos u prvom kolu u Bačkoj Palanci izgubio minimalnim rezultatom, želja za revanšom je vidna od samog početka. I pored neprestanog presinga na zadnju liniju gostiju igrači domaće ekipe ne uspevaju da dođu do šanse za postizanje pogotka. Prodorima po desnoj strani se izdvajao Radočaj, ali njegove upotrebljive centaršuteve nije imao ko da pretvori u gol. Za to vreme, gosti iz brze tranzicije u 11. minutu prvi stvaraju priliku. Bogdanović je šutirao sa preko 20 metara, na putu do gola lopta je zakačila njegovog saigrača Markovića i promenila smer, ali se Katić bacio poput pantera i ukrotio šut.

Domaći umalo da stignu do gola u 29. minutu nakon udarca iz ugla, jer je Košanin nespretno odreagovao, pa je lopta očešala prečku i završila ponovo u korneru. Nakon drugog uzastopno izvedenog udarca iz ugla Govedarica loptu poluvolej udarcem sa 12 metara šalje iznad prečke. U smiraj prvog poluvremena domaći imaju najbolju šansu, skraćeni korner je izveo Glišić, Govedarica temenom loptu prebacio na drugu, odakle Lučić šutira iz prve, golman gostiju Milojević sigurnom intervencijom čuva svoju mrežu.

Drugo poluvreme otvaraju lepim duplim pasom Lučić i Zorić, nažalost po IMT, bez rezultata. U 58. minutu posle starta Govedarice, Todorović mu uzvraća udarac bez lopte, epilog je žuti za igrača IMT-a i crveni za gostujućeg.

Brojčanu prednost u polju IMT je iskoristio u 69. minutu. Nakon kombinacije Lučića i Stamenića, ovaj drugi je uputio prizeman centaršut na peterac gde je uklizao Radočaj i ubacio loptu u gol za vođstvo "Traktorista". Igrao se 76. minut kada se Lučić lažnjakom oslobodio svog rivala, ali je uputio neprecizan udarac iznad gola Bačke sa oko 15-16 metara. Kad se ne iskoriste šanse obično dođe do kazne, nepisano je fudbalsko pravilo. Bačka je izjednačila u 79. minutu lepim udarcem glave Petrića, na centaršut Tanasića. IMT na sve načine želi da dođe do tri boda, a Zorić u 86. i Glišić u 88. minutu šutevima iz šesnaesterca pogađaju stativu. Hrabre Bačvane je i srećala pogledala u finišu susreta, tako da su kući odneli veliki bod.

Takmičenje u Prvoj ligi se nastavlja već u sredu, IMT će biti gost na Zlatiboru, dok OFK Bačka ima priliku da ugosti veoma dobrog novajliju iz Novog Sada, Mladost GAT.

IMT - OFK BAČKA 1:1 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Ilić Pavle. POM.SUDIJE: Živković Marko i Govedarović Aleksandar. STRELCI: Radočaj 69.min (IMT), Petrić 79.min (OFK Bačka). ŽUTI KARTONI: Glišić, Govedarica i Lučić (IMT), Kostić, Milojević, Milenković i Bogdanović (OFK Bačka). CRVENI KARTON: Todorović 58.min (OFK Bačka).

IMT: Katić, Zorić, Glišić, Lučić, Novaković (Petrović), Damjanović, Savić, Džinović, Sudarikov (Stamenić), Govedarica (Đuričin), Radočaj.

OFK BAČKA: Milojević, Milenković, Bogdanović (Tanasić), Petrić, Košanin, Kostić, Ristovski (Vještica), Todorović, Mijatović (Levićanin), Bogdanović (Marinković), Marković (Janković).