Fudbaleri Omladinac FAM-a priredili spektakl za pamćenje

Slavlje sa navijačima nakon 4. gola Omladinca

U meču kakav se ne pamti na banatskim terenima i o kojem će se dugo pričati, Perležani su ispustili tri gola prednosti i u nastavku, u fantastičnom izdanju, Botošani su fenomenalnu igru krunisali "petardom".

Sadržajno je bilo od starta, prvo je Stefan Popov propustio šansu u 10. a devet minuta kasnije, Danilo Kondić je uzdrmao stativu gostiju. U 23. minutu prvi šok za domaće, Marko Malbaški je centrirao iz prekida, a Miroslav Džajski je zahvatio loptu koja se, od prečke, odbila u mrežu - 0:1.

Tri minuta kasnije, Popov  je iz kaznenog prostora udvostručio prednost i  usamio se na listi strelaca. U finišu prvog dela, "famovci" su bili u nokdaunu, Popov je dobro uposlio Aleksu Živanova koji je, sa 20. metara, pogodio ugao za - 0:3.

U nastavku kao da je na teren izašla druga ekipa Botošana, domaćini se nisu mogli prepoznati i kidisali su iz svih pozicija. Stvorili su dve prilike, Lazar Vukoje je pogodio u stativu i u 60. minutu, krenula je ubitačna serija. Vladimir Mišić je udarcem sa 20 metara, načeo mrežu nekadašnjeg kluba za 1:3. Odmah potom, Perležani su promašili šansu meča, Vladimir Kalajdžija je predriblao golmana, ali je njegov šut, ispred praznog gola, izbacio požrtvovani David Stojković.

Lazar Vukoje gol i asistencija

Botošani su svi bili u stalnoj ofanzivi i Jovan Stošić je, iz gužve, u 65. minutu, pogodio za 2:3. Desetak minuta kasnije, mlađani Lazar Vukoje odapeo je strelu sa ivice kaznenog prostora za izjednačenje i ovacije sa tribine. Goleada je završena u nadoknadi, prvo je Stošić, posle Vukojevog nabacivanja iz prekida, pored prve stative doneo preokret. Minut kasnije, buran meč završen je golom Slađana Novkovića, na novu asistenciju Vukoja i veliku pobedu  i konačnih 5:3.

Nakon ove pobede Botošani su lideri na tabeli sa ukupno 29 osvojenih bodova, drugo mesto zauzima Sloboda iz Novih Kozaraca sa 27, a ekipa Naftagasa iz Elemira 25 bodova.

OMLADINAC FAM: Matković, Mišić, Tanjga, Stošić, Maljukan, Novaković, Golijanin, Kuburović, Trkulja, Kondić i Vukoje. Zamenici igrača: Kvrgić, Radulović, Jovanov, Delić, Sremac, Ninković i Stojković.

VOJVODINA 1928: Mladenović, Rudić, Živanov, Bogdanović, Jeftić, Kalajdžija, Knežević O, Popov, Malbaški, Mihajlović i Džajski. Zamenici igrača: Petrović, Bošnjak, Samolovac, Nedeljkov, Bošković, Jovanov i Knežević M.

Borac 0 : 1 Jedinstvo (BK)
Sloga 1 : 1 Kozara
Crvena zvezda (VS) 0 : 0 Crvena zvezda (RS)
BAK 1 : 0 Polet
Jedinstvo (V) 2 : 1 Proleter
Omladinac FAM 5 : 3 Vojvodina 1928
Sloboda 0 : 0 Mladost