Naftagas korak bliže srpskoj ligi nakon pobede nad Omladincem

Elemirci su pobedom nad gostima iz Botoša rezultatom 3:0 i porazom Jedinstva protiv Crvene zvezde iz Vojvode Stepe napravili veliki iskorak ka Srpskoj ligi i sada imaju 8 bodova prednosti  u odnosu na drugoplasirano Jedinstvo.

Prvu priliku na meču imao je Milivojev u 4. minutu, kada je nakon dodavanja Grbana loptu sa ivice šesnaesterca poslao preko gola. Tadić u 22. minutu probija po desnoj strani, na drugoj stativi proigrava Milivojeva koji pogađa za 1:0.

U 32. minutu Milivojev, nakon odličnog odigranog pasa, pronalazi Grbića koji sa 10 metara šalje loptu pored gola. Nedugo zatim na odbijenu loptu desno iskosa natrčava Milivojev  i pogađa suprotnu stativu Miškova, na loptu nailazi Tadić i sa 6 metara na sreću gostiju  loptu šalje tik pored gola.

Delić istrčava odličnu kontru za Omladinac, ali u poslednjem trenutku uklizava Bjelica i sprečava Botošane da dođu do pogotka. Odmah nakon kontre gostiju do prilike opet dolazi Milivojev, ali ga sigurnom intervencijom  sprečava golman Miškov. Tanjga u svom šesnaestercu na isteku prvog poluvremena ruši Tadića, sudija Popov pokazuje na kreč. Penal izvodi Milivojev i povećava na 2:0.

Odmah na početku drugog poluvremena, nakon gužve u šesnaestercu, Bjelica stiže do lopte, ali je sa 5 metara šalje tik pored stative. U 50 minutu raspoloženi Milivojev  nakon solo prodora precizno šutira sa 15 metara, ali opet sjajni Miškov brani. Opet je Milivojev imao priliku, ali ovoga puta nakon što je istrčao sam ispred golmana loptu šalje tik pored stative.

U 65. minutu Tadić majstorski proigrava Milivojeva koji sa 7 metara šutira, Miškov opet brani, ali na loptu natrčava Tadić i pogađa za 3:0. Pred kraj utakmice, u poslednjih 5 minuta imali su odlične šanse prvo Bjelica, zatim Tadić, ali golman Miškov uspeo je da svojim nemogućim intervencijama izmami aplauz domaćih navijača.

NAFTAGAS (E): Galin, Grbić, Grban, Popov, Vukoje, Milivojev, Stepanov, Bjelica, Kozlovački, Tadić  Samardžić. Zamenici igrača: Ratković, Stanković, Dabić, Jankov, Petrov, Vidić i Kenđa.

OMLADINAC FAM: Miškov, Radulović, Delić, Tanjga, Stošić, Kvrgić, Novković, Golijan, Kuburović, Šemić i Karna. Zamenici igrača: Brkić, sarić, Matković i Spalević.

Kozara 2 : 1 Borac
Crvena zvezda (RS) 2 : 1 Jedinstvo (BK)
Polet 5 : 0 Sloga
Proleter 1 : 0 Crvena zvezda (VS)
Vojvodina 1928 5 : 1 BAK
Mladost 1 : 2 Jedinstvo (V)