"Musketarima" tvrd pazar

Trojni blok odbojkaša Ribnice

Ribnica je odbranu trofeja osvojenog prošle sezone u Vrnjačkoj Banji počela protiv Novog Pazar i do pobede stigla teže nego se očekivalo. Iako je strateg "musketara" Milan Simojlović utakmicu počeo sa nakjboljom postavom, nije sve išlo glatko. Mnogo srevis grešaka, loših napada imali su domaći, pa je borbeni sastav gostiju u prvom setu imao rezultatski priključak, a često bio i u vođstvu. Ključni trenutak ovog dela igre su dve dobre odbrane domaćih i dva precizna napada kapitena Todorovića kojim je Ribnica došla do 22-20, a posle tajm auta gostiju domaći su duplirali prednost. Iskoristili su treću set loptu preko povratnika Okošanovića za 25-22 i vođstvo u ovom susretu.

Na početku drugog seta Ribnica je promenila startnu postavu, ostali su na terenu Bićanin i Okošanović, a šansu dobili Gajović, Seizović, Milovanović, Pantić i libero Krsteski. Pazarci su poveli 2-4, ali je Ribnica ubrzo preokrenula i povela 11-6. Čuvali su "musketari" tu prednost, mada su gosti imali dva velika naleta i dolazili na poen zaostatka. Kada je Božović promašio servis i Ribnica došla do dve set lopte, činilo se da je sve završeno. Ipak, Peruničić, Dolovac i "klinci" sa klupe Novog Pazara, koji su dobili šansu, nisu mislili tako i uspeli su da serijom 4-0 preokrenu tok seta i dođu do izjednačenja u meču, 24-26.

Startna postava Ribnice bila je ponovo na parketu od trećeg seta koji je Novi Pazar počeo vođstvom 1-3. Ribnica je preokrenula na servise Okošanovića serijom 6-0 i to ja nateralo klupu gostiju na tajm aut. Zanimljivo u prva dva seta stručni štab domaćih nije tražio ni jedan tajm aut. Ribnica je polako došla do svoje igre i uvećavala prednost, pa su gosti novi tajm aut zatražili pri vođstvu "musketara" 21-13. Stigla je Ribnica do devet set lopti, iskoristila drugu preko Stefanovića za 25-16 i vođstvo u meču 2-1.

U trećem setu Ribnica je počela odlično, vođstvo 4-1 je bilo uvertira u kasniju prednost Kraljevčana 12-5, ali je Novi Pazar uspeo da izjednači i povede 17-15. Videvši da je đavo odneo šalu, u igru je ušao kapiten Ribnice Todorović,a Safanov servisima razbio prijem gostiju. Za tili čas Ribnica je stigla do pet meč lopti,a iskoristila je drugu preko Todorovića za konačnih 25-20 i 3-1 u meču.

RIBNICA - NOVI PAZAR 3 - 1 (25-22, 24-26, 25-16, 25-20)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: A. Petrović (Užice) i M. Bićanin (Kraljevo)

RIBNICA: Pantić 5 (2 gr), Seizović 3 (1 bl), Stefanović 10 (1 bl, 3 sg), Okošanović 13 (2 as, 4 sg), Pajić 1, Todorović 11 (2 gr), Safanov 11 (3 bl, 2 as, 4 sg), Bićanin 1 (bl), Ubiparip 5, Milovanović 2 (1 as), Gajović 3 (1 bl), Peković (libero), Petković Trener: M. Simojlović.

NOVI PAZAR: Zoranić 3 (3 gr), Šećeragić 3 (1 bl), K. Prušević 2, Dolovac 11 (1 as, 2 bl, 2 sg), Peruničić 10 (1 as, 2 sg), Delić, Bekrić (libero 2), Zuković 8 (1 bl, 1 as, 7 gr), Božović 9 (1 bl, 1 as, 2 sg), Zecić (libero 1), H. Prušević, Micić, Ademović, Halilović 10 (3 sg) Trener: R. Hočanin.