Vranjanci desetak minuta pre kraja slomili otpor odlične ekipe Meševa

Fudbaleri Meševa - foto: Žarko Arsić/facebook.com

Prvi su zapretili gosti u 12. minutu kada jedan od igraca šutira iz daljine a lopta je prošla pored leve stative gola domaćih. Domaćin je imao priliku preko Savića koji je šutirao sa 18 metra, ali je Obradović odbranio njegov udarac. I Mitaković je imao šansu posle šuta, lopta je golmanu Dinama ispada ali je uspeo da je uhvati pre nego što je prešla gol liniju. Gosti su ostali sa igračem manje pred sam kraj prvog poluvremena jer je drugi žuti karton i crevni dobio Miloš Nikolić.

Na samom početku drugog poluvremena domaćin je imao veoma lepu šansu proko Savića koji šutira sa samo 3 metra ali je bio neprecizan. Malo kasnije domaći fudbaleri su tražili penal ali je sudija Babić samo nastavio igru. U 65. minutu gosti su žustro protestovali tražeći od sudije Babića da svira prekršaj, a sve se završilo burnim protestom klupe gostiju pa je trener Meševa Nikolić dobio žuti karton.

Vrlo loše se ponela domaća publika kada je zbog grčeva Aleksa Nikolić ostao na travi, a domaća publika ga je nazivala raznim pogdnim imenima što je priznaćete veoma ruzno za ekipu koja je igrala Prvu ligu Srbije. Izdržali su gosti napade domaće ekipe sve do 80. minuta kada je Ambuš odlično proigrao Hristića koji postiže gol glavom za 1:0. Imali su gosti pred sam kraj  utakmice šansu da osvoje bod ali su pogodili stativu.

Vranje-Stadion Jumka. Gledalaca: 50. Sudija : Nikola Babić ( Aleksinac) 6. Sterlci: Hristić 80. minutu (Dinamo). Žuti kartoni: Ilić, Milenković (Dinamo). M.Nikolić (Meševo). Crveni kartoni: M.Nikolić (Meševo). Igrač utakmice: Hristić.

Dinamo : Mladenović 7, Ambuš 6, Novaković 6,5, Savić 6 ( od 46. Stanković 6), Ilić 6,5, Mitić 6, Milenković 6,5 , Veličković 6,5 ( od 88. min Đorđević-) , Šćepanović 6 ( od 70. Ristić-), Hristić 7,5 ( od 85. min Pavlović-), A. Milenković 6,5.
Meševo: Obradović 7, M. Nikolić 6, Zdravković 6,5, Pavlović 6, A. Nikolić 6 (od 83. min Novaković-), Mitaković 6,5, Ristić 6 (od  45. min Majdevac 6,5), (od 69. min Pendo 6,5), Živić 6, Pecić 6 (od 70. min Dimitrijević-), Savić 6, A. Minaković 6,5.

GFK Jagodina 1 : 1 GFK Dubočica
Rembas 0 : 1 Budućnost (P)
Timočanin 5 : 1 Pčinja
Jedinstvo (P) 0 : 1 Trayal
OFK Brzi Brod 0 : 1 Radnički (S)
Vlasina 2 : 1 Hajduk Veljko